BU YIL ERZURUM KIŞ MEVSİMİNE KAR SIZ GİRDİ

BU YIL ERZURUM KIŞ MEVSİMİNE KAR SIZ GİRDİ

Dünyayı kaygılandıran küresel ısınma, artık hızlı hızlı hissetmeye başladığımız bir durum haline geldi.Yapılan araştırmalara göre ısınma etkilerinin bu şekilde devam etmesi halinde 2050 yılına kadar Kış mevsiminin şiddetli yaşandığı şehirlerde  kış mevsimi tamamen yok olacak.
 
Küresel ısınmanın etkileri Dünya'nın etrafını  sarmaya başladı. Türkiye'de de mevsimler arasında yaşanan geçişlerde geçmiş yıllara göre fark hissedilirken, bilim insanları bu konuda oldukça çarpıcı bir rapor yayınladı. Yapılan son araştırmaların ışığında Türkiye'den oldukça uzak bir mesafede bulunan Güney yarım küredeki Avustralya'da kış mevsimi yolun sonuna geliyor.
 
Avustralya da yaşanan bu hızlı değişim çok hızlı bir şekilde Türkiye'nin Kış Mevsimini en güzel yaşandığı Erzurumu etkisi altına aldı.
Kış mevsiminnde kayak sezonunda bir numara olan Palandöken bu yıl yüksek kesimlerinde olan Kayak pistlerinde fazla bir etkisi olmadı ama Şehir Merkezinde etkisini iyice gösterdi.
Önceki Yıllarda yoğun kar yağışının yaşandığı Erzurum şehir merkezindeki bu görüntüler artık eski ağır kış mevsiminin olmayacağının bir ispatı oldu.

Google+ WhatsApp