ERZURUM TEKSTİLKENT ÇOK YAKINDA HİZMETE AÇILACAK

ERZURUM TEKSTİLKENT ÇOK YAKINDA HİZMETE AÇILACAK

Erzurum Büyükşehir Belediyesi nin Erzurumun  istihdamı projesine yönelik hazırlamış oldukları Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı kapsamında hazırlanan ve Erzurum Büyükşehir Belediyesi ile 2. Organize Sanayi Bölgesi işbirliğinde gerçekleştirilmiş olan Erzurum Tekstilkent iş dünyasına çok yakında merhaba diyecek.
Erzurum Tekstilkent ilk etapta 2 bin kişiye istihdam sağlayacak olması Erzurum'da sevinçle karşılandı. Tekstilkent'ten çıkacak ürünlerin önemli markaların tezgahlarında satışa sunulacağı yönünde çalışma yapılacak.
Geçen Hafta Erzurum Tekstilkeni Vali Memiş , Başkan Sekmen Milletvekilleri Eski Sağlık Bakanı Prof.Dr.Recep Akdağ ve eski İçişleri Bakanı Selami Altınok ve Tekstilken Projelerinin yapımı ile ilgilen yetkililer ile gezinti yapmış çok yakında bitecek olan yatırım Projeleri hakkında bilgi almışlardı.
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’mızın finansörlüğünde Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı’nın koordinesinde gerçekleştirilen Erzurum Tekstilkent 50 dönümlük bir alanda 5 adet tekstil fabrikası yapımı sağlanarak  yatırımcılara tahsis edileceği öğrenilmişti.
 
BAŞKAN SEKMEN’DEN VALİ MEMİŞ’E ÖVGÜ
Bugün Valilik Makamında Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Mehmet Sekmen, Vali Okay Memiş’i ziyaret ederek, Tekstilkent’in kısa sürede tamamlanmasındaki katkılarından dolayı Projenin organizesini gerçekleştiren  Vali Okay Memiş olmak başta olmak üzere YİKOB Müdürü Yılmaz Aktaş ve 2.OSB Müdürü Fırat Karakaya’ya hediye takdim etti.
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Erzurum Valisi Okay Memiş’i ziya kentin ekonomik ve iktisadi gelişimi için de yoğun çaba harcadığını, söz konusu çalışmaların takdire şayan olduğunu ifade etti. Başkan Sekmen, “Sayın Valimiz Okay Memiş, Erzurum’a gelir gelmez şehrimize yeni bir ufuk kattı. Turizmde ortaya konan ‘1 Milyon’ hedef, tarım ve hayvancılık sektörünün gelişimi için yapılması planlanan projeler ve sportif kalkınmayla ilgili önemli yatırımlar için Sayın Valimiz, bürokrasiyi harekete geçirdi. Özellikle Cazibe Merkezi Programı kapsamında hazırladığımız projelerde Sayın Valimizin destekleri çok. İnşallah Erzurum’umuz bu güzel projelerle kalkınma seferberliğinde yeni ivmeler kat edecek” diye konuştu.

Google+ WhatsApp