ERZURUM’DA AFGANLILAR BİRBİRLERİNİ VURDULAR BİR ÖLÜ VAR

ERZURUM’DA AFGANLILAR BİRBİRLERİNİ VURDULAR BİR ÖLÜ VAR

Erzurum merkez İlçe Yakutiye bölgesinde Rabia Ana Mahallesi Dere Caddesi üzerinde, Çarşamba günü saat 20:00 sıralarında meydana gelen Kesici aletle yaralama olayında, Afgan uyruklu oldukları öğrenilen B.R. ve A.N. isimli şahıslar diğer Afgan uyruklu olan Y.J ‘ye ve A.S.C.’ye saldırdılar.

 4 Afgan uyruklu şahısların aralarında çıkan bu tartışma”da 1 ağır  1 hafif olmak üzere iki kişi yaralandı.

Y.J isimli Afgan sırtından aldığı derin darbe ile yere yığılırken diğer Afgan A.S.C’de karın boşluğundan ve göğsünden yaralanarak komaya girerek 112 Acil ambulans ile Şehir Hastanesine sevk edildiler.

Olay sırasında Göğüsünden ve  Karın boşluğundan ağır bir şekilde yaralan A.S.C hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. sırtından yaralanan diğer Afgan Y.J’de hastanede yapılan tedavi sonrasında hayati tehlikeyi atlattığı öğrenildi.

Erzurum Emniyet Müdürlüğüne Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı cinayet dedektiflerinin Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığının koordinesinde yaptıkları çalışmalar neticesinde olayı gerçekleştirtikleri tespit edilen diğer B.R ve A.N isimli Afgan uyruklu şahısları ertesi gün ikamet ettikleri eve ani baskın düzenleyerek kıskıvrak yakaladılar.

Asayiş Şube Müdürlüğü dedektifleri yakaladıkları Afganlıları sorguya alarak olayın neden ve nasıl gerçekleştirdiklerini öğrendikten sonra hazırladıkları Dosya ile birlikte çıkardıkları Ağır Ceza Mahkemesi tarafından tutuklanmalarına karar verilen  B.R. ve A.N. Afganlıar Erzurum Kapalı E Tipi Cezaevine naklettiler.

Google+ WhatsApp