GÖREVİNE BAŞLADI

GÖREVİNE BAŞLADI

Hatayİl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, Kayseri İl Emniyet Müdürlüğünde.20.09.2019 Cumhurbaşkanlığı Emniyet Müdürler Kararnamesi ile Kayseri İl Emniyet Müdürlüğüne ataması yapılmıştı.
27 Eylül 2019 tarihinde Hatay İl Emniye  Müdürlüğü görevinden ayrılırken, Hatay İl Emniyet Müdürlüğü bahçesinde Veda  Töreni  düzenlendi.Veda Töreninde Hatay da çok sevilen İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk 2 yıl görev yaptığı Hatay il Emniyet Müdürlüğü kadrosundan helallik isteyerek duygulu anlar yaşandı.
09.09.2019 tarihinde Yıllık izine ayrılıp tatil için Muğla Bodruma gitmek için yola çıkarak Niğde yol güzegahında Süt tankeri ile kullanmış olduğu araç çarpmışmış eşi Zühal Karabörk vefat etmiş kendisi,İki kızı ve damatları yaralanmıştı.
1966 yılında Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde dünyaya gelen Kamil Karabörk, İlk görevine 1989 yılında Polis Akademisi'nden mezun olarak Komiser Yardımcısı rütbesi ile İzmir Emniyet Müdürlüğünde  göreve başladı. 
Başarılı perfonmansı sayesinde üst rütbelerde farklı illerde görev yaptıktan sonra, 2012 yılında 1. Sınıf Emniyet Müdürü rütbesine terfi ederek Teftiş Kurulu Başkanlığına atandı. 07.01.2014 tarihli kararname ile Erzurum İl Emniyet Müdürü olarak görevlendirildi. 
Erzurum İl Emniyet Müdürlüğü sırasında 2016 yılında Darbe olmuş üstün gayretleri sonucunda Erzurum'da Darbe ile ilgili başarılı tedbirlere imza atmıştı.
 
25.10.2016 tarihli kararname ile Hatay İl Emniyet Müdürü olarak atanmıştır. Kamil Karabörk Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile 20.09.2019 tarihinde Kayseri İl Emniyet Müdürü olarak atandı.
 
Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile yer değişikliği yapılan 49 Emniyet Müdürlerinden biri olan Hatay İl Emniyet Müdürü iken Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü'ne atanan Kamil Karabörk için 08.10.2019 tarihinde Kayseride karşılama töreni düzenlendi.
 
Kayseri İl  Emniyet Müdürlüğü bahçesinde çiçeklerle karşılanan Karabörk, Kayseride görev yapan tüm Polis Teşkilatı ile  personelle selamlaştı. İl Emniyet Müdürlüğü makamına geçen İl Emniyet Müdürü Karabörk, Kayseride görevli İl Emniyet müdür yardımcıları ve şube müdürleriyle görüşerek kendilerinin hayırlı olsun dileklerine teşekkür ederek karşılık verdi.

Google+ WhatsApp