200 ÇİFTÇİYE DAĞITILDI

200 ÇİFTÇİYE DAĞITILDI

Erzurum İl Süt Sektörü Soğuk Zincir Kurulumu Projesi kapsamında 200 çiftçiye süt sağım makinesi dağıtıldı.
 
Yapılan Törene Erzurum Valisi Okay MemişiBüyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen,Erzurum İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Osman Akar,Erzurum Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Oral ve Erzurumlu çiftçiler katıldı.
Erzurum Valisi Okay Memiş, burada yaptığı konuşmada tarım ve hayvancılığın Erzurum için önemine dikkat çekerek, dağıtımı yapılacak 200 süt sağım makinesinden 20'sinin bugün çiftçilere verildiğini belirterek, şöyle konuştu:" Erzurum 'da vatandaşların birinci derecede geçim kaynağı tarım ve hayvancılık. Şehrimizde eskiden beri hayvancılık yaygın olarak yapılıyor. Çünkü Türkiye'de merası en fazlası olan iliz, mera varlığının yüzde 13 Erzurum 'da. Bakanlarımız, milletvekillerimiz, belediyemiz ile en az bir milyon büyükbaş hayvan varlığı olması konusunda hedef koyduk. Küçükbaş hayvan varlığında da en az 5 milyonluk hedefimiz olmalı.dedi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen'de:- Tarım ve Hayvancılığın kentin en önemli gelir kaynaklarından olduğunu , "Geleceğin en önemli stratejik ürünleri et ve süttür, bunlar olmazsa olmazımız, insanlar gelişimlerini sağlayamaz, dedi.
Program, çiftçilere makinaların dağıtımı ile son buldu.

Google+ WhatsApp