4 GÜN BOYUNCA KİM ÇIKACAK KİM ÇIKAMAYACAK, NERE AÇIK OLACAK NERE KAPALI OLACAK

4 GÜN BOYUNCA KİM ÇIKACAK KİM ÇIKAMAYACAK, NERE AÇIK OLACAK NERE KAPALI OLACAK

Market, Bakkal, Manav, Kasaplar ve Kuruyemişçiler sokağa çıkma kısıtlaması öncesinde,21 Mayıs perşembe ve 22 Mayıs Cuma günü devam edecekler

22.05.2020 tarih saat 24.00 ile 26.05.2020 tarih saat:24:00 arasında Erzurum İl sınırları içinde bulunan vatandaşların sokağa çıkmaları kısıtlandı.
Market, Bakkal, Manav, Kasaplar ve Kuruyemişçiler sokağa çıkma kısıtlaması öncesinde,21 Mayıs perşembe ve 22 Mayıs Cuma günü devam edecekler.
Kısıtlamanın olduğu 23 mayıs cumartesi günü Market, Bakkal, Manav, Kasap ve Kuruyemişçiler 10.00-17:00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek, Vatandaşlar bu belirtilen iş yerlerine 65 yaş üzeri ve 20 yaş altında kinler hariç olmak üzere herkes gidip gelebileceklerdir.
24 mayıs Pazar günü, 25 Mayıs Pazartesi günü, 26 Mayıs Salı günü  Market, Bakkal, Manav, Kasap ve Kuruyemişçiler ile online satış yapan işletmeler kapalı olacak.
23 mayıs cumartesi, 24 mayıs Pazar, 25 Pazartesi, 26 mayıs Salı günleri vatandaşların dışarı çıkamadığı saatlerde tatlı satışı yapan iş yerleri sadece eve adrese servis yapabilecekler.
Ramazan bayramı münasebetiyle sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu 23,24,25,ve 26 mayıs günleri sadece evlere paket servis hizmeti sunmak üzere lokanta ve Restoran tarzı işyerleri açık olacak.
Seyahat izin belgeleri sokağa çıkma kısıtlaması süresince geçerli olacak.
Belediyelerce sağlık ve güvelik başta olmak üzere kamu düzenin tesisi için görevli Kamu görevlilerinin şehir içi toplu ulaşımlarını teminen belediyelerce gerekli tedbirler alınacaktır.
Mahallelerde ekmek ihtiyacı karşılanması için araçlar ile ekmek dağıtımı yapacak.
KİMLER ÇIKABİLECEK
Acil çağrı Merkezleri, Vefa Sosyal Destek birimleri, Afad görevlileri, Cenaze defin işlemlerinde görevli olanlar, Ürün Nakliye işleri Kargo dahil, yurt dışı taşımacılık ve depolam işlemlerini yapanlar,
Sosyal bakım merkezlerinde çalışanlar ,Özel gereksinimi kişilerin velisi veya Refakatçileri,
Demir çelik cam vb sektörlerde görevli çalışanlar,
Bankaların Bilgi işlem merkezlerinde görevli  olanlar, Bitkisel ürünlerin işlenmesinde görevli olanlar,
Hayvancılık ve arıcılık işleri ile uğraşanlar, Evcil hayvanları zorunlu ihtiyacını karşılamak için dışarı çıkanlar
Kısıtlama süresi  boyunca ekmek dağıtımı yapanlar (’23 Cumartesi saat.10:00 17:00 saatleri arasında ise evlere servis hizmetinde görevli olanlar.)
Veteriner hekimler, Belediyelerin Toplu taşıma ve Fen işlerinde görevli olanlar Hizmetleri yürütmek üzere, Hafta sonu Pazartesi ve Salı günleri çalışacak personel,
Mahkeme kararın ibraz etmek şartı ile çocuklarını görmeleri gerekenler, Serbest Muhasebeci ve yeminli mali müşavirler,
Bayramın birinci günü münhasır olmak üzere şehitlerimizin kabirlerini ziyaret edecek Anne,Baba,Eş,Çocuk ve Kardeşleri hariç olmak üzere herkes 4 gün evde kalacak.

Google+ WhatsApp