YENİŞEHİR'DE LEZZETİNE KAVUŞDU.
Çağ kebabı 1982 yılında Erzuruma sonrasında Dünyaya tanıtan Koç Çağ kebabın mucidi Kemal Koç Erzurum'da yeni bir şube açtı.
 Türkiye markası olan Koç Cağ Kebap, lezzetini tadtırmak için Palandöken İlçesinde Yenişehir’de açtı. Açılış duasını Yunus Emre Camii hocası Hafız Osman Hoca yaptı.
Mükemmel tadı ve  lezzetiyle cağ kebabı daha önce de Ankara ve Antalya’yla tanıştıran Koç Cağ Kebap, Erzurum’daki ilk şubesini ise Yenişehir girişinde açtı. 
Açılışa ,Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Palandöken Belediye Başkanı Muhammed Sunar, Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, AK Parti Palandöken İlçe Başkanı Haktan Ömeroğlu ile MNG Yönetim A.Ş. Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Aydoğan Süer’in yanı sıra çok sayıda davetlinin katıldığı açılış töreni Erzurum Bar ekibinin davullu zurnalı oyunu ile başladı.
CAĞ KEBABINI DÜNYAYA TANITTIK
 Açılış töreninide ilk konuşmayı : Erzurum’da “Cağ Kebabın Mucidi” olarak tanınan Kemal Koç yaptı Konuşmasında : 1982 yılında Erzurum’u Cağ Kebap’la tanıştırdığını belirterek başladığı konuşmasında, “37 yıl önce sadece 4 tane masayla başladığımız bu iş sayesinde bugün onlarca insana ekmek kapısı olduk. Bizi tebrik eden, bizim yanımızda olanlar da var, cağ kebabı sahiplenmeye çalışarak bizim ayağımızı kaydırmaya çalışanlar da var. Allah’a şükürler olsun hem Cağ kebabını hem de memleketimizi Türkiye ve dünyaya tanıtmak bize nasip oldu. dedi.
 
CAĞ KEBABI KEMAL KOÇ TANITTI 
Açılış töreninde ikinci konuşamayı Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen yaptı ve konuşmasında: Kemal Koç’un Cağ Kebabını Türkiye’ye tanıtan isim olduğunu belirterek, emekleri için çok teşekkür etti. Erzurum’da açılan her yeni müessesenin ve iş kapısının kendisini mutlu ettiğini dile getiren Başkan Sekmen, Koç Cağ Kebap’ın Yenişehir Şubesi’nin de hayırlı olması dileklerinde bulundu. Sekmen, Erzurum’u yöresel tatları ve tüm zenginlikleriyle tanıtmaya ve geliştirmeye el birliğiyle devam edeceklerini söyleyerek, “Sürece katkı koyan ve Erzurum’un tanıtımı için elinden geleni yapan herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından Koç Cağ Kebap’ın Yenişehir Şubesi’nin açılış kurdelesini kesen davetlilere cağ kebap ikramında bulunuldu.
 

Google+ WhatsApp