ASAYİŞ BÜLTENİ ( 03 TEMMUZ )

ASAYİŞ BÜLTENİ ( 03 TEMMUZ )

1-104 Kilo 200 Gram Eroin Maddesi Ele Geçirildi
Hakkari Polisi tarafından büyük bir başarıya imza atıldıl.
Bir ihbar üzerine çalışma başlatan Hakkari İl Emniyet Müdürlüğü NARKO Tim görevlilerince Numune Polis Uygulama noktasında durdurulan araçta 100 kilodan fazla Eroin ele geçirildi.Konu ile İlgili Hakkari İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada:
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce  yapılan çalışmalarda Yüksekova ilçesinden Batı İllerine araç ile yüklü miktarda uyuşturucu madde götürüleceği bilgisi alınmıştır. Alınan bilgiler doğrultusunda 02.07.2020 tarihinde Yüksekova ilçesi Numune Polis Kontrol ve Uygulama Noktasında bahse konu araç üzerinde yapılan aramalarda aracın sırt kısmına zulalanmış vaziyette 199 parça halinde; 
• 104 kilo 200 gram eroin maddesi ele geçirilmiş, olayla ilgili olarak 2 (iki) şahıs gözaltına alınmıştır. 
Elde edilen uyuşturucu madde ile ilgili olarak TCK Madde 188 kapsamında “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak/Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Nakletmek” suçundan işlem başlatılmış olup adli tahkikat devam etmektedir denildi.
 
2-Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce düzenlenen operasyonlarda 6 şahıs yakalandı 
 
Bursa İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada: Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce, uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahısların suç unsurları ile birlikte yakalanmalarına yönelik olarak yapılan yaklaşık 3 ay önce başlatılan planlı operasyonlar neticesinde; 
Narkotik Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğünün desteği ile İştirak Halinde Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti yaptıkları tespit edilen toplam 6 şahıs yakalanarak gözaltına alındı. 
Yakalanan şahısların ikametlerinde, araçlarında ve üzerlerinde yapılan aramalarda; 
 110 gram metamfetamin, 
 Satışa hazır halde paketlenmiş bir miktar sentetik kannabinoid 
 Bir adet hassas terazi, 
 Bir adet cam düzenek, 
 Bir adet ruhsatsız tüfek ve bu tüfeğe ait bir miktar kartuş, 
 Bir adet ruhsatsız tabanca ve bu tabancaya ait bir miktar fişek ele geçirildi. 
Yapılan operasyon neticesinde yakalanan M.Ö., S.B., Ö.K., M.B., E.T. ve A.İ.M. isimli şahıslar İştirak Halinde Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak veya Sağlamak suçundan adli makamlara sevk edildi. 
 kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Google+ WhatsApp