ATIK YAĞLARINIZ ALTINA DÖNÜŞÜYOR…

ATIK YAĞLARINIZ ALTINA DÖNÜŞÜYOR…

Çevre kirliliğinin önlenmesi ve geri dönüşüm projeleri kapsamında SivasBelediyesi öncülüğünde gerçekleştirilen "Atık Yağlarınız Altına Dönüşüyor" kampanyası için tanıtım programı düzenlendi.
ALTIN HEDİYE EDİLECEK
Kongre Müzesi bahçesinde gerçekleştirilen programa Vali Salih Ayhan, eşi Zeynep Akkiraz Ayhan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, eşi İlkay Bilgin, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Kampanya çerçevesinde 5 Haziran Dünya çevre gününe kadar, en çok atık yağ teslim eden ev hanımına 3 çeyrek, ikinci olana 2 çeyrek ve üçünü olan kişiye de 1 çeyrek altın hediye edilecek.
YORULMAMAK İÇİN KİRLETMEMEK
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programda konuşan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin: çevre kirliliğinin önlenmesi adına son 15 yıldır merkezi hükümet ve yerel yönetimler tarafından önemli projelerin hayata geçirildiğini ifade ederek; "En kolay temizlik kirletmemektir. Bizler Sivasımızı dünyanın en temiz şehri yapmak adına ekibimizle birlikte 7/24 çalışıyoruz. Bu noktada bize destek olan hemşerilerimize teşekkür ediyoruz." dedi.
"Bu toprakların bize atalarımızdan kalan bir miras olarak değil, gelecek nesillerimize bırakacağımız bir emanet olduğu şuuruyla farklı etkinliklere imza atıyoruz." diyen Bilgin, "İlerleyen dönemlerde de milli eğitim müdürlüğümüzle iş birliği halinde anaokullarından başlamak üzere tüm eğitim kademelerinde çevre bilincini geliştirmek adına programlar yapacağız. 
Günümüzde kirletilen suların %25'i evimizde kullandığımız atık yağlardan kaynaklanıyor. Yaptığımız kampanya ile birlikte bu atık yağları sitelerde, okullarda ve muhtarlıklarda bulunan konteynırlara bırakabilirsiniz veya 444 58 44 numaralı çağrı merkezimizi arayarak bilgi verebilirsiniz. Ekiplerimiz evlerinizden gelip alacaklardır. Bir yarışma havasında olması için de 5 Haziran Dünya Çevre Günü'ne kadar en çok atık yağ teslim edenlere ödüllerimiz olacak.
Birinciye 3 çeyrek altın, ikinciye 2 çeyrek altın ve üçüncüye 1 çeyrek altın hediyemiz olacak. Amacımız kadınlarımızın desteği ile daha temiz bir çevre ve daha temiz bir Sivas olacak. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.
AYHAN, DESTEK BİZDEN
Projeyi canı gönülden desteklediklerini kaydeden Vali Ayhan yaptığı konuşmada: "Hanım kardeşlerimizin israf konusuna ve çevreye karşı duyarlılığı zaten var. Belediyemiz de tatlı bir rekabet oluşturmak adına böyle bir projeyi hayata geçiriyor. Fikir aşamasından uygulama aşamasına kadar emeği geçenlere çok teşekkür ediyoruz. Bu tür güzel projelere karşı duyarsız kalmamız mümkün değil. Bizler de el birliği ile destek olacağız. 
Tüm hemşerilerimizin destek olması gerekmektedir. Sivas gerçekten çok temiz ve yaşanası bir şehir. Özellikle yaz aylarında çok yoğun bir sirkülasyon oluyor ancak belediye ekiplerimiz sabaha kadar şehri tertemiz yapıyor. Milli Eğitim Bakanlığında genel müdürlük yaptığım dönemde 44 farklı şehre gittim. Sivas kadar temiz ve duyarlı bir şehir görmedim. Bu hassasiyeti devam ettirmemiz gerekmektedir. Hayırlı, uğurlu olsun." ifadelerini kullandı.

Google+ WhatsApp