BAŞKAN SUNAR'IN YENİ PROJELERİ PALANDÖKENİ DAHA DA GÜZELLEŞTİRECEK

BAŞKAN SUNAR'IN YENİ PROJELERİ PALANDÖKENİ DAHA DA GÜZELLEŞTİRECEK

BAŞKAN SUNAR'IN YENİ PROJELERİ PALANDÖKENİ DAHA DA GÜZELLEŞTİRECEK
 
Palandöken Belediye Başkanı Av.Muhammet Sunar 2020 Yılı itibari ile hayata geçirilecek Projeler hakkında  Basın açıklaması yaptı.
Başkan Sunar,  ‘’Bizim gibi merkez belediyeleri rutin hizmetler dediğimiz işlerini en iyi şekilde yapabilmelidirler. Bu meyanda başta asfalt, kaldırım, yol temizlik ile  sosyal ve katılımcı belediyecilik anlamında üzerimize düşen mükellefiyetleri yerine getirmek temel vazifemizdir. Bu anlamda göreve geldiğimiz günden bu güne çalışmalarımız aralıksız devam ediyor .’’ dedi. 
ÖNELİ OLAN  VATANDAŞIMIZIN MEMNUNİYETİ
Hizmetlerin karşılığını büyük bir ölçüde aldıklarını ifade eden Sunar,’’ Yaptığımız çalışmalarla alakalı vatandaşlardan olumlu sonuç alıyoruz. Önemli olan onların memnuniyeti.  Mesela kitap seviyorsunuz bir vatandaşımız kitap getirmiş .Bunu başkanıma verin demiş. Bu tahmin edilemez bir memnuniyet veriyor. İnanılmaz şekilde  insanı mutlu ediyor.’’ Diye konuştu.
BAŞKAN SUNAR PROJELERİNİ ANLATTI
Palandöken Belediyesi’nin ele aldığı olan projelere  değinen Sunar, ‘’Sizlerle seçimlerde , adaylık zamanımızda konuştuğumuz  köy evleri projemiz vardı. Köy evleri projemizde bir mesafe kat etmiş bulunuyoruz Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, KUDAKA ve Palandöken Belediyesi işbirliği ile bu projemizde bir hayli yol aldık , inşallah ona start vereceğiz. Bu bağlamda Abdurrahmangazi mahallemizde  bir mandıra faaliyeti yürütüyoruz .  Mahallemizde bulunan bu mandırada bayanlarımızın o bölgede üretilen hayvansal ürünleri işleyebilecekler.  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Palandöken belediyesi, bu proje üzerinde çalışıyor. Yine KUDAKA da destek veriyor. Projelerimizin içerisinde bir de kızak alanları projemiz vardı hatırlarsanız. Kızak alanları projemiz dahilinde tahsisi Palandöken Belediyesi'ne ait Kent Ormanı’nda bir kızak alanı çalışmamız var. Kent Ormanı ile ilgili gelişim planımızı Bakanlığın onaylamasını bekliyoruz . Bakanlık onayladığı anda orada kızak alanı projemizi ve başkaca düşündüğümüz ciddi yatırımları hayata geçireceğiz. Kent Ormanı'nın çehresini baştan aşağı değiştirmiş olacağız. Orada vatandaşımızın mesire yapabileceği , dinlenebileceği alanlar ve  gözlem kuleleri gibi projelerimiz var. Yine yenilenebilir bir güneş enerjisi santrali ihtiyacımız vardı. Bu santrali de inşallah seneye Nenehatun köyünde faaliyete geçireceğiz .’’ dedi.
BELEDİYEMİZ GECE GÜNDÜZ DEMEDEN ÇALIŞIYOR
Hayvansal atıkların değerlendirilmesi hususundaki projelerinden de bahseden Sunar ,’’ Palandöken Belediyesi sınırları içerisinde bulunan mahallelerimizde hem modern kent yaşamının,  hem de kırsal yaşamın beraber yaşandığı yerler var . Buralarda hayvansal üretimler yapılıyor dolayısıyla hayvansal atıkların değerlendirilmesi için bir Biyogaz tesisi projemiz var. Biyogaz tesisi projemizde de bir mesafe kat ettik KUDAKA da Biyogaz tesisi projemizin  danışmanlık hizmetini destekledi. Projelerimizi hayata geçirmek için arkadaşlarımız ve ilgili birimlerin hepsi ile beraber çalışıyoruz.Hepsine çok teşekkür ediyorum.’’ Dedi.
1 VE 2. MARKETLER İÇİN DÖNÜŞÜM ZAMANI
Önemli projeler arasında yer alan 1 ve 2 marketlerdeki kentsel dönüşüm projeleri hakkında da bilgi veren Sunar, ‘’ Bizler göreve geldiğimiz günden bugüne Palandöken Belediyesi sınırları içerisinde vatandaşımıza  nasıl hizmet  yapabiliriz, nasıl rahat ettirebiliriz gayreti içinde olduk . Ve 1 ve 2. Marketlerde dönüşüm yapılması gerekir diye de hem esnafımızla hem de sizlerle istişarede bulunduk. Adaylığımızdan itibaren bu projemizle ilgili epey çalıştık. Kızılcahamam'da yapmış bulunduğumuz Parti toplantısında bakanlığımıza bu dosyayı arz edip durumumuzu izah edince konuya ilgi duydular. Hamdolsun bakanımız da epey bize destek verdi bu hususta. En son bir ay önce  Erzurum’u ziyaretlerinde Palandöken Belediyesi'nde kentsel dönüşüm yapılacak müjdesini açıkladı Palandöken Belediyesi kentsel dönüşüm anlamında biraz geride kalmıştı. Şimdi en azından ilgili bakanlık bu hususta iradesini ortaya koymuş bulunuyor. Gerçekleştirilecek olan Projelerin durumu hakkında Kamuoyunun aydınlatılması yönünde yeniden Erzurum Halkına hitapen Basın açıklaması yine yapacağını belirtti.

Google+ WhatsApp