ÇAT YOLU OLDU ZULÜM YOLU

ÇAT YOLU OLDU ZULÜM YOLU

Yolun kapatıldığını bilmeyen çat ,Bingöl yolunu kullanmak isteyen diğer illerden gelen araç sürücüleri yolun kapanması sebebi ile buyük mağduriyet yaşıyorlar.

Erzurum Karayolları 12.Bölge Müdürlüğü tarafından 2 ay’a yakındır yol yapım çalışması yapılan Şehir Hastanesine gidiş yolu oldu zulüm yolu.

Palandöken İlçesi Yıldızkent Semtinden Atatürk Üniversitesi  kampüs bölgesine gidiş yolu olan alt yolun,Yol yapım işleri nedeni ile kapatılması sonrası Şehir Hastanesine gidiş istikametinde henüz bitirilemeyen ve hala toprak yol olarak kullanılan yol üzerinden Atatürk Üniversitesine geçiş olarak düşünülen yol kazalara sebebiyet veriyor.

Yolun kapatıldığını bilmeyen çat ,Bingöl yolunu kullanmak isteyen diğer illerden gelen araç sürücüleri  yolun kapanması sebebi ile buyük mağduriyet yaşıyorlar.

Yakutiye Palandöken Hastanesi kavşağından Erzurum Valilik Binası önünden Çat yolunu kullanarak Bingöl yoluna gitmek isteyen sürücülerin yanı sıra,Yıldızkent Semti tarafından Üniversite Kampüsüne girerek Erzincan Karayoluna gitmek isteyen Sürücülerin yaşadıkları mağduriyet bugün objektiflere yansıdı.

Çok sıklıkla kullanılan bu yolun bir an önce bitirilmesini isteyen sürücüler ,Özellikle diğer illerden gelip,E80 ve E85 Karayolunu kullanmak isteyen sürücüler bu durumla karşı karşıya kalmalarından dolayı çok şaşkın olduklarını hatta bugün o yol istikametini kullanarak Bingöl üzeri Elazığa gitmek isteyen aracının içinde 5 kişi oldukları görülen ve  Aile oldukları anlaşılan vatandaşların yolu gördüklerinde ne yapacaklarını şaşırarak durdukları her araca Bingöl istikametine nasıl gidebileceklerini sorduklarına bizzat şahit olundu.

Ve bu akşam Şehir Hastanesi önünde meydana gelen Maddi hasarlı Trafik kazasında direksiyon hakimiyetin kaybederek yol güzergahında bir aracın  görevli Resmi polis otosuna arkadan çarptığı görüldü.

Google+ WhatsApp