DEVA PARTİ KURUCU ÜYESİ AKBULUT: NE OLUR VİRÜS İLE İLGİLİ TALİMATLARA UYALIM BİRBİRİMİZİ KORUYALIM

DEVA PARTİ KURUCU ÜYESİ AKBULUT: NE OLUR VİRÜS İLE İLGİLİ TALİMATLARA UYALIM BİRBİRİMİZİ KORUYALIM

DEVA Parti Genel Kurulu kurucular üyesi, Eski Ak Parti Erzurum Milletvekili,Mustafa Nuri Akbulut Corona Virüsneden ile Ülkemizde  Yaşanan kritik süreçte doktor ve diğer sağlık çalışanlarımıza mikrop bulaşmaması İçin gerekli koruyucu önlemlerin alınması yanıında, virüsün evlerine ve ailelerine taşınmasının önlenmesi bakımından, hastanelere yakın otellerde konaklamalarına imkan sağlanmalıdır.
Bu gün 22 mart iitbari ile Ülkemizde 2.953 şüpheliye yapılan Testlerde, 277’sinin Pozitif çıktığı Hasta sayısını 947’ye ulaştığını bu hastalardan  12’sinin vefat ettiğini öğrendik. Bugüne dek toplam 21 can kaybımız var. Yaşlılarımızı uyaralım. Sokağa çıkma sınırlandırmasına uysunlar. Vatandaşlarımız, dünyayı derinden sarsan salgın hastalığın ne kadar büyük bir tehlike olduğunun farkında olmalı ve olabildiğince daha az zararla atlatabilmek için, yetkililerin talimatlarına titizlikle uymalıdır.
Hasta sayısının katlanarak arttığı, insanların mikrop bulaşır endişesi ile  evden çıkmamaya özen gösterdiği günümüzde,  görev başında olan ve büyük bir özveriyle hizmet eden sağlık çalışanlarına minnettarız.
İhtiyaç duyulan bu günlerde. Kanun Hükmünde Kararnamelerle  kamudan ihraç edilen, ancak hakkında devam eden bir soruşturma olmayan yada takipsizlik veya beraat kararı bulunan doktor ve diğer sağlık çalışanlarının yeniden göreve dönmeleri sağlanmalıdır.
‪Yaşanan kritik süreçte doktor ve diğer sağlık çalışanlarımıza mikrop bulaşmaması İçin gerekli koruyucu önlemlerin alınması yanıında, virüsün evlerine ve ailelerine taşınmasının önlenmesi bakımından, hastanelere yakın otellerde konaklamalarına imkan sağlanmalıdır.dedi.

Google+ WhatsApp