DR.GÜRSEL BEDİR:ERZURUM'A 1066

DR.GÜRSEL BEDİR:ERZURUM'A 1066

Erzurum Sağlık İl Müdürü Dr. Gürsel Bedir, Erzurum Şehir Hastanesine personel alınacağını duyurdu.Sağlık İl Müdürü Dr. Gürsel Bedir göreve geldiği günden sonra Sağlık İl Müdürlüğüne,Hastane Kadrolarına personel alımı yapmaya çalıştığı biliniyordu.
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın “32 bin personel alacağız” açıklamasının ardından Erzurum için bu fırsatı en güzel bir şekilde kullanmak için Doğunun Sağlık konusunda en büyük ihtiyacının karşılanacağı Erzurum Şehir Hastanesine personel alımı için sayının yeterli sayıda olması için büyük çaba sarf eden Dr.Bedir, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada işçi ve memur olmak üzere 1066 sağlık çalışanının alınacağını duyurdu.
Korona Virüs salgının Türkiye'de görülmesi sonrasında hastalık şüphesi ile karantina altına alınan ve olabilecek risk durumlarını kontrol altına alınması için gece ve gündüz ara vermeden Sağlık Personelleri ile birlikte hizmet konusunda taviz vermeyen Dr.Gürsel Bedir yaptığı açıklamasında;
Şehir Hastanemiz ve diğer sağlık kurumlarımız için işçi alımı ilanı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğümüz sayfasında yayımlanmıştır. Buna göre;
Başvuru Tarihleri : 26 mart-30 Mart
Başvuru Yapılacak Yer : İŞKUR'dan elektronik başvuru
Kura Tarihi : 8 Nisan
Kura Yeri : Ankara Bakanlığımız noter huzurunda
İlimiz için toplam 376 kadro açılmış olup;
Temizlik Görevlisi 312
Güvenlik Görevlisi 40
Klinik Destek Çalışanı 24
* Alımlar sadece kura ile olup ayrıca bir sınav olmayacaktır.
* İlimiz Ankara ile yaklaşık aynı sayıda, İstanbul ve İzmir hariç diğer tüm illerden daha fazla sayıda, hatta diğer illerin 2-3 katı sayıda kadro almıştır.
* Her il için o ilin kendi nüfusuna kayıtlı kişiler başvuru yapacaklardır.
Ayrıca 26 Mart-01 Nisan tarihlerinde KPPS ile sağlık personeli başvuruları da alınacaktır. Sağlık personeli için ilimize 575 i hemşire olmak üzere 754 gibi çok ciddi bir kadro açılmıştır.
Herkes için HAYIRLI OLSUN.dedi.
HABER:T.C.SARITAŞ

Google+ WhatsApp