DÜĞME; SİVAS'A EN 'İYİ İKİNCİ FİLM' ÖDÜLÜNÜ GETİRDİ...

DÜĞME; SİVAS'A EN 'İYİ İKİNCİ FİLM' ÖDÜLÜNÜ GETİRDİ...

HAK-İŞ Konfederasyonu'nun düzenlediği Uluslararası Kısa Film Yarışması'ndaSivas'ı temsil eden "Düğme" isimli kısa film, 119 farklı ülkeden 4 bin 46 film
arasında yerli kategoride "en iyi ikinci film" ödülüne layık görüldü.Şehir adına büyük bir başarıya imza atan film ekibini makamında ağırlayan
Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, ekibi kutlayarak "Sivas'ı en iyi şekilde temsilettiğiniz için size teşekkür ediyorum." dedi.
Ziyarete; filmin yönetmeni Bülent Olgun, Senarist Mustafa Erdoğan, HAK-İŞŞube Başkanı Nihat Şimşek, oyuncular ve teknik ekip katıldı.
Ekiple birlikte filmi izleyen Bilgin; “Bu tip güzellikler şehir adına önemli. Başarıekiple birlikte oluyor. Sizlerden ekip ile birlikte güzel bir başarıya imza atarakikinci olmuşsunuz. Bundan sonra da Belediye Başkanı olarak yapacağınızçalışmalarda bizimle ilgili elimizden ne gelirse yanınızdayız.” ifadelerini kullandı.Yönetmen Bülent Olgun; “Ekip olarak büyük bir azimle inanarak çekmiş olduğumuz "Düğme" Adlı kısa filmimiz uluslararası 4 bin 26 filmin başvuruyaptığı yarışma da en iyi kısa film de 2 oldu. Ekipteki öğrenciler Sivas Belediye  Tiyatrosunun eski ve yeni öğrencilerinden. Oyunda başrol oyuncusu İsmail Tütüncü devlet tiyatrosunda görev yapıyor. Arkadaşlarımızın her birinin bir çabası vardı hepimiz bu işe inanarak başladık.” dedi.
Olgun, ödül töreninde Sivaslı olmayan bir bayanın “Sizin filminizi izledik. Ve Sivas benim gözümde bir derece daha arttı.” ifadesini kullandığını dile getirerek, “Bu laf bana ödülden daha büyük geldi ve çok gurur duydum.” dedi. Sivas Belediyesinin katkılarından dolayı öncelikle teşekkür ederek konuşmasına başlayan Hak-İş Şube Başkanı Nihat Şimşek; “4 bin 46 film arasında ikinci olan ekibimizi kutluyorum. Ekibimiz özveriyle çalıştı.” dedi.
Konuşmaların ardından Yönetmen Bülent Olgun aldığı ödülü Başkanımız Bilgin’e takdim etti.

Google+ WhatsApp