ERZURUM DA 1. 592 CAMİ'DE CORONA VİRÜS İLLETİDEN KORUNMAK İÇİN DUA OKUNDU

ERZURUM DA 1. 592 CAMİ'DE CORONA VİRÜS İLLETİDEN KORUNMAK İÇİN DUA OKUNDU

Yeni tip korona virüs hastalığı (Covid-19) salgını nedeniyle cemaatle namaza izin verilmeyen camilerde dün okunan yatsı namazının ardından dua edildi.
Kıymetli Müslümanlar, tedbirlere uyalım, evimizde kalalım ve dua edelim. Yüce Allah devletimizi ve milletimizi her türlü felaketten korusun. Ülkemizi ve dünyamızı bu salgından en kısa zamanda kurtarsın. Sağlık çalışanlarımızın ve hastalarımızın yardımcısı olsun." Anonsu yapıldı.
Koronavirüsle mücadele kapsamında yatsı ezanının bitimiyle Erzurum'da Merkez,İlçe ve köylerinde toplamda  Bin beşyüz doksan iki  camiden aynı anda dua okundu. Dua, bitiminde minarelerden vatandaşlara 3 kez Salavat okundu.
Türkiye genelinde kadrolu görevlisi bulunan 67 bin 986 ve kadrosu bulunmayan 9 bin 791 olmak üzere toplam 77 bin 777 cami'de Diyanet İşleri Başkanlığının verdiği talimatla  Dua okundu.
Ezanın bitmesinin hemen ardından minarelerden yükselen duaya o an şehir merkezlerinde, evlerinden çıkamayan Erzurumlular Balkonlara  ve pencerelere çıkarak okunan Dua için AMİN denildi.

Google+ WhatsApp