ERZURUM'DA BELEDİYELER KAR YAĞIŞI ÖNCESİ TEDBİRLERİNİ ARTTIRDI

ERZURUM'DA BELEDİYELER KAR YAĞIŞI ÖNCESİ TEDBİRLERİNİ ARTTIRDI

Erzurum'da beklenilen kar yağışı öncesi halkın yağacak olan kar yağışı sonrası oluşabilecek olumsuzluklara karşı sorunlarla karşılaşmamaları  için Büyükşehir Belediye Başkanlığı,Aziziye Belediye Başkanlığı,Yakutiye Belediye Başkanlığı ve Palandöken Belediye Başkanlığı ve diğer Ak partili Belediye Başkanlıkları bir dizi her yıl alınan tedbirlerini bu yıl fazlası ile artırarak tedbir almaya başladılar.
Önceki yıllarda aniden başlayan kar yağışı sonrası yollarda oluşan buzlanmalara karşı tedbir alınmamasından dolayı çok sayıda Yaralamalı ve Maddi Hasarlı Trafik kazaları yaşanmıştı.
 
İşte bu olumsuzlukların önüne geçebilmek için Greyderler ve Kar Temizleme makineleri ve kar taşimak da kullanılan yüksek tonajlı kamyonlar sayısında artışa gidildi.
Erzurum'da kar yağışının etkili olduğu özellikle Aziziye İlçesinde, Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan Belediye bünyesinde oluşturulan greyder ve kar temizleme makinelerini hazırda bekleterek ,Doğu Bölgesinden Batı Bölgelerinin geçiş güzergahında bulunan E80 -220 nolu Erzurum-Aşkale-Erzincan karayolunda oluşabilecek buzlanmaların önüne geçebilmek araç trafiğinde her hangi bir sıkıntı yaşanmaması için alınan tedbirleri bizzat denetliyerek Aziziye Belediye personelini dikkatli olmaları için uyardı.
Erzurum'da rakım olarak en yüksek yerleşim bölgesi olan Palandöken Belediyesinde yapılan bu tedbir hazırlıklarının artırılma çalışmaları dikkatlerden kaçmadı.
 
Şehir Merkezinde araç ve yaya Trafiğinin en fazla olduğu Yakutiye İlçesinde geçen yıl  ani kar yağışından sonra yaşanan olumsuzlukların bu yıl yaşanmayacağı öğrenildi.

Google+ WhatsApp