ERZURUM'DA YAŞANAN SORUNLARA EL ATILMA ÇAĞRISI

ERZURUM'DA YAŞANAN SORUNLARA EL ATILMA ÇAĞRISI

Dünyada Şubat ayında başlayan Korona Virüs salgını nedeni ile zor günler yaşayan Dünyada ki tüm ülkelerde yaşayan insanlar zor günler geçiriyor.
Türkiyede 2 kişi ile başlayan Korona virüs salgının bu saat itibari ile dünya genelinde corona virüsü olan ülkeler toplamında 19.675 kişinin hayatını kaybettiği koronavirüs salgını, dünya genelinde vaka sayısı 474.204'e ulaştı. Türkiye'de corona virüsü vakası sayısı 3629'a ölüm sayısı 75'e yükseldi. 
Erzurum'da bu saat itibari ile 3 kişinin tedavi gördüğü biliniyor.Sağlık Bakanlığının Korona Virüs ile mücadele kapsamında alınan tedbirler gereği Evde Kal sloganı ile bulaşıcı olan bu salgını en az sayıyıyla atlatmak için herkes çok dikkatli.
Bu sıkıntılı günlerın  yaz aylarında biteceği biraz daha sabredilmesi gerektiği yönünde Uzmanlar açıklama yapıyorlar Fakat;
Hiç kimsenin zorunlu olmadıkça dışarı çıkmamaları sebebi ile Esnaflar,Ticaret haneler,Özel işyerleri,Şehiriçi ve Şehirlerarası otobüs firmaları zor günler yaşıyor.Daha zor günler yaşayan işine gitmek isteyen ve Acil durumlar sebebi ile bir yere gitmek isteyen halk kısıtlı sayıda Şehir merkezinde yolcu taşımacılığı yapan otobüslerde içişleri Bakanlığının yeni aldığı karara göre %50 kapasite sayısında yolcu alınması araçlarda bazı gecici sorunlar yaşanmasına sebep oluyor
Erzurum Şehir Merkezinde onbinlerce yolcunun taşındığı Özel Halk Otobüs ve Minübüsleri Yolcu  taşımacılığı yapan araçların Duraklara yanaştıklarında
 
fazla yolcu almamaları hat lar üzerinde fazla yolcu olmadığı için fazla araç olmaması araçlara binemeyen Halkın bu sebeplerden dolayı sürücüler ile tartışma yaşanıyor.
Bu konuyla ilgili Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanlığı Ulaştırma Daire Müdürlüğü tarafından bu sorunlarla ilgili çalışma yapılması isteniyor,Yolcu ve Araç sürücüleri tarafından.
 
HABER:EDİTÖR 2017 - Tüm Hakları Saklıdır. Haber Türk En Cesur Haber Sites.

Google+ WhatsApp