ERZURUM TEMİZLENECEK

ERZURUM TEMİZLENECEK

ERZURUM’DA METRUK BİNALAR YIKILIYOR
 
İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından 81 il Valiliğine yazı lı talimat göndererek ,Uyuşturucu ile mücadelenin önüne geçmek için alınan önlemler içerisinde   illerde bulunan Yıkılması mümkün olan metruk binaların ivedilikle yıkılması kararlaştırıldı.
 
Ayrıca alınan karar da Metruk binaların kullanımını engelleyecek fiziki tedbirlerin alınması  için gerekli tedbirlerin alınması ayrıca alınan kararlar içinde önemli bir yere sahip.
 
3194 Sayılı İmar Kanununun 39’uncu maddesi ile metruk binalarla ilgili düzenlemeler yapılarak Metruk binaları kullanan şahısların çevreye rahatsızlık vermeleri binaların bulunduğu mahalle ve sokaklarda yaşayan halkın  can ve mal güvenlikleri sağlanacak.
 
Erzurum ilinde Bu  binaları kullanan kişi veye kişilerin uygunsuz davranışlarda bulunduklarına yönelik mahalle sakinlerinden şikayetler haber konusu olmuş  bazı metruk binalarla ilgili TRHABERTURK haber ekibi 2 ay önce  resimli haber yaptıktan sonra bina içinde ve çevresinde güvenlik tedbirleri artırılmıştı.

Google+ WhatsApp