ERZURUM TRAFİĞİNDE   GENELGEYE GÖRE KONTROLLER SIKLAŞTI (2+1) ARKA SOL ÖN SAĞ

ERZURUM TRAFİĞİNDE GENELGEYE GÖRE KONTROLLER SIKLAŞTI (2+1) ARKA SOL ÖN SAĞ

İl ve ilçelerdeki tüm şehir içi ve şehirler arası çalışan toplu taşıma araçları (şehirler arası yolcu otobüsleri dahil), araç ruhsatında belirtilen yolcu taşıma kapasitesinin yüzde 50'si oranında yolcu kabul edecek, araç içindeki yolcuların oturma şekli yolcuların birbirleriyle temasını engelleyecek şekilde olacak.
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdürlüğü tarafından,Dünya Sağlık Örgütünün küresel halk sağlığı yönünden acil durum ilan edildiğinin anımsatıldığı genelgede, tüm dünyayı etkileyen Covid-19 salgınına karşı ülke genelinde de koruyucu tedbirlerin alınması gerekliliğinin vurgusu yapılarak tedbirlerin artırılmasına karar verildi.
KAPASİTESİNİN %50 ORANINDA YOLCU 
Bu karara göre Şehiriçi yolcu taşımacılığı yapan Şehirlerarası otobüslerde dahil yolcu taşıma kapasitesinin yüzde 50'si oranında yolcu kabul edecekler ve 2+1 koltuklarda 1 koltuk mesafeli,Arka sağ ve ön sol şeklinde oturma düzeni olacak.
Yapılan Denetimlerde Sağlık Tedbirleri kapsamında kurala uymayan Araç sahiplerine ve Sürücülera Kabahatler Kanunana muhalefet suçundan ve Karayolu Taşıma Yönetmeliğince İdari Trafik Para Cezası uygulanacak.
Erzurum'da Şehiriçi Taşımacılığı hizmetinde  bulunan araçların kontrolünde herhengi bir usulsüzlüğe  Tedbirlere uyum sağlamayan Araçlara rastlanılmadığı,Rastlanıldığı takdirde,2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanununun 65/1-A  Maddesine göre Taşıma sınırı üstünde yolcu taşımak maddesinden idari Para Cezası tanzim edileceği öğrenildi. 

Google+ WhatsApp