İbrahim Özmen Sınırı ötesi Hareket hakkında görüş bildirdi

İbrahim Özmen Sınırı ötesi Hareket hakkında görüş bildirdi

Erzurum Kanaat önderleri Başkanı İbrahim Özmen Müceldili konağında yapılan toplantıda Türkiye’nin sınır ötesi harekâtı hakkında görüşlerini bildirdi.
Özmen ‘’Tarih boyunca Türk milleti İslam’ın ordusu görevini üstlenmiştir; Selçuklu ve Osmanlı bunun en büyük ispatı niteliğindedir. Süfyan, Türk milletini yani İslam’ın ordusunu İslam’a karşı kullanmaya çalışacak, ama bunda uzun vadede başarılı olamayacak ve olamamış da’’ dedi.
 Konuşmasında Şanlı Türk Ordusuna değinen Başkan Özmen 
Türk Silahlı Kuvvetleri, iç ve dış düşmanlara karşı, ülkemizin varlığının ve bekasının en büyük teminatıdır. Bu şerefli kurum, milli varlığımızı korumak için yüz binlerce şehit vermiş, tarihi şanlı zaferlerle dolu bir ordunun mirasçısıdır. Yüksek karakterini ve üstün yapısını Türk’ün ayak bastığı her karış toprakta tarih boyunca ispatlamıştır.
Ordumuz, Türk birliğinin, Türk kudret ve kabiliyetinin, Türk vatanseverliğinin çelikleşmiş ifadesidir.” Atatürk bu sözüyle Türk ordusunun varlığının ülkemiz için ne kadar önemli ve gerekli olduğunu vurgulamıştır. Yine bir sözünde Atatürk şunu söylemiştir “Türkiye Cumhuriyeti sadece iki şeye güvenir. Biri millet kararı, diğeri en elim ve güç şartlar içinde dünyanın takdirlerine hakkıyla layık olma niteliğini kazanan ordumuzun kahramanlığı.
Halkımızın birlik ve beraberlik içinde güvenli bir ortamda yaşamasını ve emniyet içinde yaşamını devam ettirmesini sağlayan güç Türk Ordusu’dur.
Türkiye’nin sahip olduğu güçlü Osmanlı mirası, stratejik konum, doğal zenginlikler, Türkiye’yi pek çok dış gücün hedefi haline getirmiştir ve getirmeye devam etmektedir. Bu tehditlere karşı Türkiye’nin en büyük güvencesi ise  her zaman kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri olmuştur.  
Tarih boyunca Türk orduları diğer tüm milletlerin imrendiği ve aynı zamanda korktuğu, çekindiği bir ordu olmuştur. Aynı zamanda Türk askeri düşmana korku, dostuna ise büyük güven vermiştir.
Ülkemiz üzerinde sinsi emeller besleyenlerin faaliyetlerini bugüne kadar hep boşa çıkarmış olan Türk Silahlı Kuvvetleri, dün olduğu gibi bugün de pusuda bekleyen düşmanlarını fiili bir saldırıya girişmekten caydırmakta, kahramanlığı, vatanseverliği ve askeri dehasıyla tüm dünyanın hayranlığını kazanmaya devam etmektedir. Şanlı Türk ordusu bugüne kadar, hiçbir karşılık beklemeksizin memleketimizin ve milletimizin hayrını, güvenliğini ve bütünlüğünü gözetmiş; tüm kurumlarıyla Cumhuriyetimiz’ in, laikliğin, hukukun ve demokrasinin savunucusu olmuştur.
“Kılıç, Türkler ’in elinde bulunduğu sürece senin dinîne zeval yoktur.”   İmam-ı Azam ’da” Türklerin bu özelliğini böyle belirtmiştir.
Türk ordusu şanlı bir geçmişe dayanmaktadır ve bugün de hala aynı vasıfla Türkiye Cumhuriyeti’nin en büyük güvencesi olmaya devam etmektedir. Bu ise, kuşkusuz vatanını ve devletini seven her Türk’ün göğsünü kabartmaktadır. Milletimizin ordumuza olan inancı ve güveni tamdır. 
Bizler sıcak yataklarımızda Türk Ordusu’nun varlığını ve bizim için çalıştığını bilerek rahatça uyuyabiliyoruz. Türk Ordusu’nun tarihte kazandığı büyük zaferler şu anki güvenliğimizin teminatıdır.
 
Türkiye Harekatla   neyi hedefliyor
Türkiye, sınırda oluşturmak istediği güvenli bölge için i Fırat'ın doğusunda operasyon düzenleyecek. Amaç YPG güçlerini söz konusu bölgeden çıkarıp, 2 milyona yakın Suriyeli sığınmacıyı yerleştirmek.
Türkiye'nin olası harekâtında, çıkarma yapılacak ilk bölgelerin, Tel Abyad, Resulayn ve Ayn el Arap (Kobani) olması bekleniyor.
Türkiye'nin niyeti son derece açık. Suriye'de asla bir işgal niyetiyle olmayacağını. Suriye'deki hiçbir etnik grup lehine diğerinin aleyhine varlık göstermeyeceğini,  Asıl hedef, Suriye'nin, Suriye halkının özgürce yaşayabileceği şekilde dizayn edilmesi ve terör örgütlerinin Suriye'den defedilmesidir. 

Google+ WhatsApp