LÜTFEN GERÇEKSE SAKLANMASIN KİMSE HASTA OLMASIN

LÜTFEN GERÇEKSE SAKLANMASIN KİMSE HASTA OLMASIN

KAYAKYOLUNDA ÜMREDEN GELDİKLERİ SOYLENEN İKİ KİŞİDE
Erzurum Palandöken İlçesi Kayakyolu Mahallesinde yaşayan biri kadın bir erkeğin 1 ay önce Ümreden geldikleri geçen hafta rahatsızlıklarından dolayı sağlık kontrolünden geçtikleri Corona virüs belirtileri görüldüğü için binada oturanların karantina altına alındıkları şeklinde bilgi paylaşımı yapılıyor.
Erzurum Valisi Okay memiş iki gün önce yapmış olduğu basın açıklamasında , Umreden gelen vatandaşların mutlaka karantinaya alınmasının gerektiğini ifade ederek, "Umreden gelen 28 vatandaşımız özel bir otobüs firması tutarak Erzurum'a gelmeye çalışırken haber bize geldi. Hemen tedbirimizi alarak o vatandaşlarımızın ilimize gelmesini engelledik. Hemen Konya ve Ankara'daki karantina alanına gönderdik. Yine de kaçak göçek gelenler oluyor. Vatandaşlarımız lütfen bunları bize bildirsinler. Bu vatandaşlarımızın mutlaka karantinaya alınması lazım. Bu kişileri biz tespit edince hemen alıyoruz. Sağlık taramasının ardından riskli olanları hemen karantinaya alıyoruz" demişti.
Eğer Kayakyolu mevkisinde gerçekleşen bu konu ile ilgili  insanların birbirlerine haber gönderdikleri bu paylaşım doğru ise gerekli önlemlerin alınması eğer gerekli önlemler alındı ise bu konuyla ilgili açıklama yapılması gerekmektedir.
HABER :EDİTÖR CEMİL SARITAŞ

Google+ WhatsApp