PALANDÖKEN EKİBİ HAZIR BEKLİYOR

PALANDÖKEN EKİBİ HAZIR BEKLİYOR

PALANDÖKEN EKİBİ HAZIR BEKLİYOR
 
Palandöken İlçesinde kar temizleme ekibi hazır bekliyor.
 
Erzurum Meteroloji 12.Bölge Müdürlüğünün Hava Durumu raporunda 2 Aralık günü 24 saat etkisi beklenilen kar yağışının olası olumsuzluklarına karşı Palandöken Belediye Başkanlığı tarafından oluşturulan Kar Temizleme ekibi 24 saat hizmete hazır bir şekilde bekliyor.
Palandöken İlçe Belediye Başkanı Av.Sunar tarafından verilen talimat doğrultusunda hazırlanan ekibi Sunar, bizzat denetledi.
Geçen ve önceki yıllarda kasım ve Aralık aylarında başlayan kar yağışı ,Nüfusu169.478  Rakımı  1.850  Yüzölçümü 664 Km² ve Köy Sayısı 26 olan Palandöken İlçesinde, Araç ve yaya trafiğinin yoğun olduğu bölgelerde yaşanabilecek sorunlara karşı alınan önlemler çok İlçe halkını çok sevindirdi.
3125 M.rakımı olan Palandöken Dağının eteklerinde kurulmuş ve Yerleşik hayata geçilmiş olan Abdurrahman Gazi Mahallesinde ve Kayakyolu mevkilerinde oluşan Kar yağışının meydana getirebileceği kar yığınlarının oluşturabileceği engelleri hemen temizleme düşüncesi ile Kar temizleme Greyder ve Taşıyıcı Kamyonlar hazır bekletiliyor.

Google+ WhatsApp