RİZE DE 5 İLÇE KARANTİNA ALTINDA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI OLABİLİR

RİZE DE 5 İLÇE KARANTİNA ALTINDA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI OLABİLİR

İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Corona Virüsü tedbirlerinin artırıldığı belirtilerek, "İlimiz Kendirli beldesi ve bununla yakın temasta olan Yeni Selimiye, Beştepe, Esentepe ve Maltepe köyleri potansiyel Corona Virüsü vakalarının önüne geçebilmek için karantina altına alınmıştır." ifadesine yer verildi.
Belirtilen İl'in İlçelerinde Polis ve Jandarma tarafından sağlık görevlileri ile birlikte  giriş çıkışların denetime tabi tutulacağı konusu gündeme getirilerek :
İlimiz Kendirli beldesi ve bununla yakın temasta olan Yeni Selimiye, Beştepe, Esentepe ve Maltepe köyleri potansiyel Korona virüs vakalarının önüne geçebilmek için Sağlık Bakanlığının izni ve onayıyla  karantina altına alınmıştır.
Bu kapsamda söz konusu bu yerleşim yerlerine giriş çıkışlar denetime tabi tutulup,  giriş çıkışlara izin verilmeyecektir. Yine muhtarlar üzerinden  bu bölgede tüm evlerdeki ateş,öksürük gibi semptomu bulunan tüm vatandaşlarımızın isimleri alınacak, akabinde sağlık ekipleri ev ev gezerek tek tek bu isimleri sağlık kontrolünden geçirecektir.
Semptomu olan her kişi ya evde mutlak izalosyana alınacak yada gerekirse hastaneye kaldırılacaktır.
Yine vatandaşlarımızın ihtiyacını gideren ve satış yapan fırın,market gibi yerler çok daha sıkı denetlenecektir.
Ayrıca çok acil ihtiyaçların karşılanması haricinde ve izin verilenler dışında sokağa çıkışlar ikinci bir karara kadar sınırlandırılmıştır

Google+ WhatsApp