SAHTE ALTINLARI SATIP ERZURUM'A GELİYORLARDI

SAHTE ALTINLARI SATIP ERZURUM'A GELİYORLARDI

Erzurum'dan önce 8 ilde kuyumcuları aynı yöntemle dolandırmışlar.

10/eylül/2020 tarihinde İspir ilçesindeki  bir kuyumcu dükkanına giderek  kendilerinde bulunan sahte altınlar karşılığında 35 bin tl değerinde ziynet eşyasının alarak hemen Kuyumcudan ayrılan iki şahıs,Kuyumcunun altınların sahte olduğunun anladıktan sonra İspir Polisine haber verdi.
İspir Asayiş Hırsızlık Büro ekip görevlileri tarafından kuyumcu ve çevresinde bulunan güvenlik kamera kayıtlarının incelenmesi sonrasında kimlik bilgileri tespit edilerek Erzurum Emniyet Müdürlüğünde İl ve İlçelerde  bulunan tüm birimlere bu şüpheliler hakkında görüldükleri yerde yakalanmları için bildirim yapıldı.
Görüntülerde kullandıkları araç tespit edilerek PTS kayıtlarında incelemeye alınan araç plakası olaydan 1 gün sonra İspir İlçesinden çıkış yaptığı Erzurum şehir merkezine doğru gittiklerinin anlaşılması üzerine Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerince yapılan operasyon sonucu Aşkale Uygulama Noktasında şüpheliler E.Ş. (40) ile B.T. (40) kullandıkları kiralık araç ile yakalandılar. 
Aşkale Uygulama noktasında yakalanan Şüpheli E.Ş. nin 28 adet dolandırıcılık suçundan kaydı bulunduğu ve 8 farklı ilden İstanbul'da 3 kuyumcu dan , Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Samsun ve Muğla'da birer kuyumcudan yaptıkları dolandırıcılık suçundan arandıkları öğrenildi. 
 Yakalanan şüphelilerin üzerlerinde ve araç içinde yapılan aramada  çok sayıda sahte altın ve İspir ilçesinden kuyumcudan aldıkları ziynet eşyaları ele geçirildi.
 Hırsızlık konusu hakkında  Erzurum Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Şüpheliler 11.09.2020 tarihinde dolandırıcılık, sahtecilik suçundan İspir Cumhuriyet Savcılığına sevk edildiği ve çıkarıldıkları mahkemece B.T. serbest bırakıldığı, E.Ş. adli kontrol şartı ile salıverildiği bildirildi.

Google+ WhatsApp