SALGIN İLE İLGİLİ ÇOK ACİL TEDBİRLER ALINDI

SALGIN İLE İLGİLİ ÇOK ACİL TEDBİRLER ALINDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan,Türkiye’de Korona Virüsü tespit edilen 5 bin 698 vaka olduğunu, 92 vatandaşımızın hayatını kaybettiğini belirterek ,  Birliğimizi, beraberliğimizi ne kadar güçlü tutarsak bu süreçten o kadar güçlü çıkarız. Her bir vatandaşımız bu hastalığın sonuçlarını bilmelidir. Devlet ve Miller olarak herkes tedbirini alacak ifadelerini kullandı.
Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri ile ek tedbirler alındığını ifade edeb Cumhur Başkanı Erdoğan, “Belirlenen kurallara ne kadar riayet edersek bu süreçten o kadar hızlı çıkarız. Bugün Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri noktasındamilletimizin huzuru için  yeni tedbir paketi hazırladık. dedi İşte yeni tedbir paketi:
 
1-Şehirlerarası seyahatler valilik iznine bağlı.
2-Kamuda olduğu gibi özel sektörde de minimum personelle, esnek çalışma sistemi
Esnek Çalışma Nedir?
Esnek çalışma modelleri, çalışanların mesai saatleri baz alınarak hazırlanmış bir sistemdir. Esnek çalışma saatlerine sahip olan şirketlerin mesailerine başlama saatleri ve mesailerini sonlandırma saatleri diğer şirketlere göre farklıdır. sistem ile devam ederken, bazıları da mesai saatlerinin başlama ve sonlanma saatlerini 1 saat ileri ya da geri alarak istihdam edilen kişinin toplam mesai saatini tamamlama şartıyla devam etmektedir.
3-Toplu taşıma araçlarında seyrek oturma düzeni
4-Piknik alanları haftasonları kapalı, haftaiçi toplu olarak durmak yasak.
5-Askerlerimiz 14 gün karantina kuralına uygun olarak celp ve terhis.
6-Yurtdışı uçuşlar tamamen sona erdirildi.
7-Tüm illerde valiler tedbirleri takip edecek, gerekirse ilave tedbirler alınacak.
Alınan bu kararlar 30 Büyükşehirde titizlikle uygulanacak.
TEDBİR PAKETİNDE ESNEKLİK KARANININ GEÇERLİ OLDUĞU BÜYÜKŞEHİRLER
Ankara,Aydın,Adana,Antalya,Balıkesir,Bursa,Diyarbakır,Denizli,Erzurum,Eskişehir,Gaziantep,Konya,Kahramanmaraş,Kayser,Konya,Kocaeli,Malatya,Manisa,Mersin,Muğla,Mardin,Ordu,Trabzon,Tekirdağ,Samsun,Şanlıurfa,Sakarya,Hatay,İstanbul,İzmir,Van.

Google+ WhatsApp