SİCİL AFFINDA 5,10,15 BİN TL ARASINDA KREDİ

SİCİL AFFINDA 5,10,15 BİN TL ARASINDA KREDİ

2020 yılı içerisinde bankaya borcu olan kişiler adına esnaf emeklisi ve tüm vatandaşlar adına kredi sicil afları yasalarının da yürürlük içerisine girmesi bekleniyor. Bankalar içerisine sicil affı adına başvuru durumları ise yasanın meclis üzerinden geçmesinin hemen ardından da meydana gelecek. Peki bankalara KREDSİCİL AFFI BAŞVURUSU nasıl yapılacak?

Ekonomik tedbirler kapsamı içerisinde torba teklif sicil affı geliyor

Sayın Erdoğan tarafından geçtiğimiz hafta içerisinde açıklaması yapılan Ekonomik İstikrar Kalkanı destek paketi ile beraber yer alan yasal düzenlemesi gereken tüm tedbirler ile beraber hafta içerisinde meclis genel kurul gündemi içerisinde yer alan torba yasa teklif durumları ile beraber haftada yerini alacak.

Ülkede gündemde yer alan korona virüs süreçlerinin ardından alınan ekonomik tedbirler ile beraber sicil affı yasası durumları da eklenenler arasında yer aldı. Hayata yakın zamanda geçecek. 25 mart tarihi itibari ile karşılıksız olarak yer alan çelerin de affı torba yasası ile beraber meclis kurulundan geçmesi beklenenler arasında. TBMM içerisinde geçmesi beklenen ekonomik önlemler paketi içerisinde karşılıksız olarak yer alan çek ve sicil  af durumları da dikkatleri çekecek. Bunların 12 taksit ile ödenmeleri de beklenecek.

Kaynak: Kredi sicil affı başvuruları başladı! Hemen başvuru yaparak sicil affından yararlanın…

Google+ WhatsApp