SÜPER LİGE DADAŞLAR  GALİBİYETLE MERHABA DEDİ

SÜPER LİGE DADAŞLAR GALİBİYETLE MERHABA DEDİ

 Erzurumspor Süper Ligin kapısından içeri, kafa golleri ile gelen  3 puanla girdi.

Ankaragücü deplasmanında 1 -0 yenik durumdayken kafa golleri ile tüm dikkatleri üzerine çeken Oltan KARAKULLUKÇU nün ve diğer oyuncuların mükemmel perfonmanslari ile deplasman maçından 1-2  galibiyetle ayrılarak Süper ligin üst sıralarında başlayan Erzurumspor Maçının özetinde;

Ankaragücünden  61. dakikada Jonathan Bolingi  attığı golle 1- 0 yenik duruma düşen  Erzurumspor,  66’da Emrah Başsan’la attığı golün fal gerekçesiyle iptalinden sonra daha çok hırslanarak 75. dakikada Emrah Başsan’ın pasında topla buluşan Oltan Karakullukçu’nun kafa golü ile durumu eşitledi.ve durum  1-1 oldu.

79. dakikada Ibrahim Sissoko’nun pasında topla buluşan Oltan Karakullukçu, yine kendisinin ve takımının 2. golünü kafa vuruşu ile topu filelere gönderdi ve maçtan Erzurumspor  1-2 galibiyet skoru ile ayrılarak maçtan galibiyetle ayrılarak Süper Lig kapısından içeri hızlı girerek ligin üst sıralarında başladı.

Maçın karnesinde,

MKE Ankaragücü - Büyükşehir Belediye Erzurumspor karşılaşmasını Burak Şeker yönetti. Murat Ergin Gözütok’un birinci, Deniz Caner Özaral’ın 2’inci hakem olarak görev aldığı karşılaşmada, Direnç Tonusluoğlu Dördüncü hakem olarak bulundu. Maçta Murat Ilgaz gözlemci, Bozkurt Berker, Cengiz Akar ve Cengiz Önen temsilcilik görevini üstlendi.

MKE Ankaragücü karşılaşmaya, Korcan Çelikay, Ante Kulusıc, Zvonımır Sarlıja, Cebrail Karayel, Atila Turan, Mıchal Pazdan, Danıel Lukasık, Stylıanos Kıtsıou, Luka Adzıc, İlhan Parlak, Jonathan Bolıngı Mpangı Merıkanı 11’i ile başladı. Rıcardo Henrıque Schuck Frıedrıch, Tıago Mıguel Baıa Pınto, Erdi Dikmen, Murat Sipahioğlu, Berke Gürbüz, Ender Aygören, Saba Lobjanıdze, Orkan Çınar, Joseph Paıntsıl, Mücahit Can Akçay ise yedek listede yer aldı.

Maça 4 yeni transferiyle başlayan Mavi Beyazlı ekibin ilk 11’inde; Fabien Ceddy Farnolle, Cenk Ahmet Alkılıç, Hasan Hatipoğlu, Osman Çelik, Kaan Kanak, Petrus Boumal Mayega, İbrahim Akdağ, İbrahim Sıssoko, Jugurtha Hamroun, Arvydas Novıkovas, Rashad Muhammed yer aldı. Kayacan Erdoğan, Batuhan Ünsal, Adolphe Teıkeu Kamgang, Gökhan Kardeş, Mahamadou Ba, Oltan Karakullukçu, Emrah Başsan, Mehmet Murat Uçar, Mucahit Albayrak, Muhammed Gönülaçar ise maça yedek listeden çıktı.

Google+ WhatsApp