VALİ OKAY MEMİŞ DOĞA HARİKASI TORTUMUN YÜZEN ADALARINDA

VALİ OKAY MEMİŞ DOĞA HARİKASI TORTUMUN YÜZEN ADALARINDA

Erzurum’un Yüzen Adaları Turizme Hazırlanıyor
Erzurum'un Tortum ilçesi Söğütlü Mahallesindeki Zökün Gölü’nde bulunan yüzen adaların turizme kazandırılması için Valilik ve Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan çalışmalar devam ediyor.
İlçeye 2 kilometre uzaklıktaki alanda incelemede bulunan Vali Okay Memiş, “300 kişinin istihdam edileceği bir doğal yaşam alanı inşa ediyoruz.” dedi.
16 Ekim 2019 tarihinde Tortum Yüzen adaları ziyaret eden,Erzurum Valisi Okay Memiş Bu alanın turizme kazandırılması için gerekli talimatları vererek,çalışma başlatmıştı. Erzurum Valiliği , Büyükşehir Belediyesi, Tortum Kaymakamlığı ve Tortum Belediyesi’nin ortalaşa başlattığı Tortum Yüzen Adalar projesi çalışmalarını Erzurum Valisi Okay Memiş yerinde inceledi.Tortum Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı ve Tortum Belediye Başkanı Muammer Yiğider Erzurum Valisi Okay Memiş’e eşlik ederek fikir alışverişinde bulundular.
Erzurum Valisi Okay Memiş  açıklamasında “Tortum Belediyemiz, Büyükşehir Belediyesi ve Orman Bölge Müdürlüğü’nün İş Makineleri ile çok güzel bir çalışma yaparak tur otobüslerinin yüzen adarla kadar  rahatlıkla gelebileceği yol yapımını tamamladık.Kısa sürede asfaltlaması da yapılacak.Tortum Belediyemiz ve Tortum Kaymakamlığımızın öncülüğünde  güzel bir proje çalışması  yapıyoruz.
Erzurum Cumhuriyet Başsavcısı Burhan Bölükbaşı, Kaymakam Şaban Arda Yazıcı ve Belediye Başkanı Muammer Yiğider ile birlikte 6 yüzen adanın bulunduğu gölü gezen Vali Memiş, yetkililerden çalışmalarla ilgili bilgi aldı.
Yaptığı incelemenin ardından kısa bir açıklamada bulunan Memiş, adaların bulunduğu alanın yolunu bitirdiklerini müjdeledi.
Büyükşehir Belediyesi ve Orman Bölge Müdürlüğü’ne ait iş makinalarıyla kalan çalışmalara devam ettiklerini kaydeden Memiş, şunları söyledi:
“Türkiye'nin büyük tur firmalarının otobüsleri Erzurum’a gelerek araçlarını park edip bu doğa harikası bölgeyi gezecekler. Buraya bir restoran ve bir de kafe yapacağız, piknik alanları, bungalov evler olacak. En az 300 kişide istihdam edecek, istihdamı da çok önemsiyoruz. Çünkü turizm demek istihdam demektir. Bu projelerin hayata geçtiğini hep beraber göreceğiz.”
Projemizde Restoran,kafeterya ,bungalov  evler, Piknik alanları olacak Turizm demek istihdam demek  en az 200- 300 kişide istihdam edeceğiz.  en kısa sürede bu projemizi hayata geçireceğiz.Bizim hayalimiz Türkiye’nin önde gelen turizm firmalarının Tortum Yüzen adalara gelip buradaki doğal güzelliği yaşamaları Valiliğimiz,Büyükşehir Belediyemiz ,Tortum Kaymakamlığımız ve Tortum belediyemiz ile birlikte çok güzel bir yaşam alanı inşa edeceğiz   ben emeği geçen öncelikle Tortum Belediye Başkanımıza, Tortum Kaymakamımıza, Büyükşehir Belediyemize, Orman Bölge Müdürlüğümüze,DSİ Bölge Müdürlüğümüze,Karayollarına ve organizasyonu yöneten Çetin Bayram’a çok teşekkür ediyorum.”dedi

Google+ WhatsApp