YAKUTİYENİN KÖŞKÜ ESKİ GÜZELLİĞİNE BAŞKAN UÇAR'LA YENİDEN KAVUŞTU

YAKUTİYENİN KÖŞKÜ ESKİ GÜZELLİĞİNE BAŞKAN UÇAR'LA YENİDEN KAVUŞTU

Erzurum'un  en eski ve en güzel mahallerinden birisi olan Köşk Mahallesi yıllarca yalnız bırakılmıştı ama şimdi artık değil.
Erzurum'da önemli mesire alanlarından biri olan Köşk Mahallesi, ismini  Nüzhet-ül Hazra Köşkü’nden alan ve  Yukarı ve aşağı olarak iki kısma ayrılmış olan . Tarihi İpek Yolu üzerinde yer alan , şehrin en çok tercih edilen mahalleleri arasında yer alan Köşk  mahallesi  eski ihtişamlı görkemine tekrar kavuştu.
Yakutiye Belediye Başkanlık görevini layıkıyla devr alıp ve bunu en güzel bir şekilde ispatlayan  Dr.Mahmut Uçar geçmiş yıllarında almış olduğı Tıp Bilimler eğitimini icra ederken hastalarına gösterdiği özen ve titiz tedavi örneğini şimdi Yerel Yönetim Belediye Başkanlık Hizmetlerinde gösteriyor.
Yerleşik insan hayatının kentsel ihtiyaçlarının en güzel şekilde sergilendiği Yakutiye İlçesinde bulunan, Eski Erzurum'da eski tarihlerde  mesire alanları ve değirmenleri ünlü Köşk Mahallesinde titiz ve güzel çalışma örneği Başkan Dr.Mahmut Uçar'la başlatıldı.
Şehir Merkezinde kentsel Dönüşün nedeni ile eski evlerin yıkılarak yeni evler yapılmaya başlanmasının neden olduğu asfalt sız yollar, en güzel en modern Kaldırım ve Yollarının yapıldığı Yakutiye İlçesinin Fen İşleri ve Park Bahçe işler Müdürlüğü personellerinin disiplinli çalışmalarıyla Kış şartlarının ağır ve şiddetli yaşandığı Erzurum'da Kar Yağmadan önce yapılan asfalt çalışmaları İlçe halkını çok sevindirdi.
Yakutiye İlçesinde yaşayan tüm mahale sakinleri Başkan Dr.uçar'a Şükranlarını iletilmesini  yayın ekibimize bildirdiler.Bizde Trhaberturk yayın ekibi olarak Sayın Dr.Mahmut Uçar Başkana Saygı ve Şükranlar Sunuyoruz.

Google+ WhatsApp