YATIRIM PROJELERİ

YATIRIM PROJELERİ

PASİNLERİN DEĞERİNE DEĞER KATACAK
 
Pasinler ilçesin'e 130 milyon liralık yatırım projelerinin  toplu açılışı yapıldı..
 
 
Açılış Törenine ,Erzurum Valisi  Okay Memiş ,Erzurum AK Parti Milletvekilleri , İbrahim Aydemir, Selami Altınok,Recep Akdağ ,,Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, AK Parti İl Başkanı Mehmet Emin Öz, Pasinler Belediye Başkanı Ahmet Dölekli, Yakutiye Belediye Başkanı Mahmut Uçar, Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, Palandöken Belediye Başkanı Muhammed Sunar ve Pasinler halkı katıldı.
Pasinler ilçesinde 130 milyon liralık yatırım yapılan projelerin . Erzurum Büyükşehir Belediyesi ve Pasinler Belediyesi tarafından 7 adet sulama tesisleri maliyeti 130 liraya mal olan mezbaha, Çiftçinin en büyük ihtiyacı HİS Göleti (19 adet) , Kadın Konukevi, Bilgi Evi gibi toplam'da  25 projenin açılışı gerçekleşti.
 
 
Pasinler Beleiye Başkanı Ahmet Dölekli Törenin İlk konuşmasını yaparak:
Pasinler İlçemizin değerine değer katmayı hedeflediklerini bunun için Yerel Yöneticiler olarak el birliği ile Dünya Coğrafyasında Türkiye'nin  Doğusunun en verimli Ovasına sahip Pasinler İlçesine yatırmlara devam edileceği diğer en büyük hedefini İlçe Göç'ünü durdurarak Pasinlerimizi Hasankalemizi eski güzelliğine tekrar kavuşturcaz İnşallah Dedi.
 
Vali Okay Memiş Törende yapmış olduğu konuşmada; 
 
Erzurum Valiliği  ve Tüm İl İlçe Belediyeleri birlikte Erzurumun ekonomisinin gelişmesi için yatırıma yönelik projeler hazırlayarak  Şehrimizi her yönüyle kalkındırmayı hedefliyoruz dedi. 
 
Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen de,
“ Ak Parti Belediyeleri olarak bir çok yenilikleri gerçekleştirerek,  Eski yolları yeni yol ,Eski  kaldırım yeni kaldırım yapma anlayışından çok uzak durarak yatırımlara yönelik çalışma anlayışına kavuştuklarını bununda ispatını Erzurum Şehir Merkezide  ve  tüm ilçelerinde gösterdiklerini,
Pasinler İlçesi dahil  her yerde,Artık arıtma tesisleri, katı atık tesisleri, güneş enerji santralleri kuruyoruz. Kentsel dönüşüm yapıp, yaşam alanları kuruyoruz. Sosyal yaşam alanları kurup, millet bahçeleri açıp şehrimizin dört bir yanını parklarla donatıyoruz. Dün Palandöken Kayak Merkezinde de açılışımızı yaptık. Bugün burada ki projelerimizi açmaktan mutluluk duyuyoruz. Halkımızın yüzünü güldürecek Projelerimiz hayırlı olsun” dedi.
Konuşmaların ardından Yatırım Projelerinin Törene Katılan tüm Protokol tarafından açılış  kurdelesı  kesilerek hayata geçirildi.

Google+ WhatsApp