YETİM OLDUKLARINI UNUTTURDULAR

YETİM OLDUKLARINI UNUTTURDULAR

Sivas Belediyesi, Hayat Ağacı Derneği ve İnsani Yardım Vakfı (İHH) iş birliği ileSivas’taki yetim çocuklar için piknik düzenlendi.
Paşabahçe mesire alanında planlanan pikniğe, İl Genel Meclisi Başkanı HakanAkkaş, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul, SivasBelediye Başkan Yardımcısı Ahmet Duman, İHH Şube Başkanı Ahmet Çakmak,
Sivas Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdür Yardımcısı Mustafa Ağırsoy ile çeşitlikurum ve kuruluş temsilcileri katıldı.
Paşabahçe mesire alanındaki piknikte yetim çocuklar gönüllerince eğlendi. Çeşitlioyunlar oynayan yetim çocuklara, il protokolü de “halat-çekme” oyununda eşlik etti.
İHH Şube Başkanı Ahmet Çakmak, yetim çocukları sevindirmenin öneminedeğinerek, programın düzenlenmesine katkılarından dolayı Sivas Belediyesi ve
Hayat Ağacı Derneğine teşekkür etti.
Sivas Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Duman, Paşabahçe mesire alanında yetimçocuklara yönelik düzenlenen piknikte olmaktan dolayı memnuniyetini belirterek,daha önceden planlanan başka bir programı sebebiyle buraya katılamayan BelediyeBaşkanı Hilmi Bilgin’in selamını iletti.
Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul, Türkiye’ningeleceği olan çocuklara değer verilmesi, onlara yönelik bir etkinlik planlamasısebebiyle Sivas Belediyesi, IHH ve Hayat Ağacı Derneğinin anlamlı bir programyaptığını söyledi.
İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Akkaş, şehirleşmenin ve teknolojinin ilerlemesinerağmen insanların giderek yalnızlaştığı bir ortamda bu tür etkinliklerin önemliolduğunu söyledi.
Paşabahçe mesire alanında düzenlenen piknikte, yetim çocuklar ve ailelerine yemekikram edildi. Sivas Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Duman, yemekleri bizzatikram etti. Çeşitli yarışmaların düzenlendiği programda aileler, çocukları ile birliktegüzel bir gün geçirdi.

Google+ WhatsApp