YUNUSEMRE YENİ AÇILAN PARKLA DAHA DA GÜZELLEŞTİ

YUNUSEMRE YENİ AÇILAN PARKLA DAHA DA GÜZELLEŞTİ

 
Erzurum Palandöken İlçesinde Yunusemre Mahallesinde bulunan Abdulgafurhas Hoca Efendi Caddesi üzerinde ,Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Palandöken Belediye Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen 39 milyonluk yatırımların toplu açılış töreni yapıldı. 
 
 
Palandöken İlçesinde  Güzel çalışmalar ile Hayata geçirilen  hizmetler  ve yatırımlarla adından söz ettiren Palandöken Belediye Başkanı Av.Muhammet Sunar  ve Erzurum genelinde Büyük yatırmlara imza atan Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ile yapılan  işbirliğinde , 39 Milyon TL’lik yatırımı, ilçe sakinlerinin hizmetine sunuldu. 
 
Yunusemre Mahallesi Abdulgafur Has Millet Bahçesiyle beraber  hizmete açılan yatırımlar için Palandöken ilçesine bağlı Yunus Emre Mahallesinde toplu açılış töreni düzenlendi. Törene, Vali Vekili, Palandöken Kaymakamı Önder Coşkun, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Ak Parti İl Başkanı Mehmet Emin Öz, Palandöken Belediye Başkanı Muhammet Sunar, Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, Erzurum Bölge İdari Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Ünal Bingül ,Muhtar Mehmet Ceylan ve Erzurum da her mahalleden gelen dadaşlar  katıldı.
Palandöken Belediye Başkanı Muhammet Sunar Törende yaptığı konuşmasına :Palandöken  ilçesinde yürütülen  çalışmaları anlatarak başladı,.Sunar:-“Palandöken kadar yüce gönüllü, saf ve temiz hemşerilerimize ne yapsak azdır” Palandöken Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi olarak tüm sezon boyunca, Palandöken ilçesi sınırlarında yapmış olduk Palandöken ları yatırımları, bu açılış töreniyle taçlandırdıklarını ,Gerçekten de tüm yaz boyunca asfalttan kaldırıma, temizlikten park ve bahçelerin imar ve ihdasına, yol yapımından sosyal faaliyetlere, onlarca hizmeti Palandökenlilerin emrine sunduk. dedi.
Bu kapsamda 20 bin ton asfalt döküp, kaldırımlarımızda binlerce metre bordür, 10 binlerce metrekare döşeme çalışması yaptık. 100’e yakın parkımızda ve ilçemizin muhtelif yerlerinde 3 bin ağaç dikimi, 3 bin 500 çiçek ve gül ekimi yaptık. 20 parkımıza yeni oyun grupları ve fıtness grupları yaptık. İlçemizde bulunan engelli vatandaşlarımızın apartmanlarının girişlerinde rahat bir şekilde ulaşımlarını sağlamak için engelli rampaları, fiziki yapının müsaade etmediği yerlerde de engelli asansörleri yaptık. Yine engelli vatandaşlarımızın, engelli araçlarını park edebilmeleri için apartman bahçelerine kapalı  garajlar  oluşturduk. Kültür merkezinde doğalgaz ateşçiliğinden, geleneksel giysi tasarımına kadar, 47 alanda 3 bin 500 kursiyerimize eğitim imkanı sağladık. Belediyemizde geçmişten bugüne devam eden bu faaliyetimizi sürdürülebilir kalkınma kriterleri kapsamında yeniden organize ettik.” dedi
 
SUNAR:  PALANDÖKEN’İ BERABER İNŞA EDECEĞİZ”
Palandökenlilerin hizmetine açılan bu yatırımların, dahası noktasında gece gündüz demeden ekibiyle birlikte çalışma yürüttüklerini sözlerine ekleyen Başkan Sunar, hizmet aşkıyla çıktıkları bu yolculukta desteklerini esirgemeyen Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, AK Parti Erzurum Milletvekilleri, teşkilat mensupları ve meclis üyelerine ve Palandöken halkına teşekkürlerini sundu. Başkan Sunar, “Biraz önce kısaca özetlediğim  çalışmalarımızda her daim yanımızda olan, engin belediyecilik tecrübesiyle bize yol gösteren Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Sekmen beye teşekkür ediyorum. Yine temsil kudretlerini palandöken ilçesinden, ağabeyliklerini şahsımdan esirgemeyen Sağlık Bakanımız Recep Akdağ beye, Selami Altınok Bakanımıza, Milletvekillerimiz Zehra Taşkesenlioğlu Ban hanımefendiye, İbrahim Aydemir ağabeyimize, İl Başkanımız Mehmet Emin Öz hocamıza huzurlarınızda minnetlerimizi ifade etmek istiyorum. Değerli arkadaşlar, kıymetli hazirun, çalışmalarımızda her zaman yanımızda olan teşkilatımıza minnettarız. Allah onlardan razı olsun. Teşkilatımız bütün çalışmalarımızda bizi motive ediyor, yalnız bırakmıyorlar. Ama esas teşekkürümüz Palandöken halkına. Hakikaten onlar ilk günden buyana tüm çalışmalarımızı şevkle sahiplenip, bizi bağırlarına bastılar. İnşallah gelişmiş ve refah Palandöken’i onlarla beraber inşa edeceğiz.” Diyerek sözlerini tamamladı.
“ERZURUM HALKI HİZMETİN EN GÜZELİNE LAYIK 
Başkan Sunar’ın konuşmasından sonra kürsüye çıkan AK Parti Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz de, yerel yönetimlerin yapmış oldukları hizmetlerle gurur duyduklarını dile getirerek, şunları şöyledi:
“Kıymetli misafirler, biliyorsunuz bu hizmetleri biz artık yapa yapa alıştık. Büyükşehir belediye başkanımızın ve diğer başkanlarımızın yaptığı hizmetleri adeta açmaya yetişmekte zorlanıyoruz. Bunlar fevkalade önemli işler. Türkiye’de 2 büyük damar bir araya geldi ve çok güzel işler yapıyor.
Ak Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi. Bunlar Türkiye’nin özü olan partiler. Bu iki partinin biraya gelmesi dış güçleri, yabancıları korkuttu. Çünkü bu güç ilk defa bu kadar birbirine kenetlendi. Ve bu sayede de Suriye’de kurulmak istenen terör devleti engellendi. Akdeniz’i kendi gölü haline getirmek isteyen Rumlar ve Yunanlar, Libya ile yapılan anlaşmayla durduruldu. Akdeniz artık onların istediği gibi cirit atacakları bir göl haline gelmeden uzaklaştı. Kıymetli arkadaşlar bu birliktelikle ülkemiz her alanda gücüne güç katıyor. İşte geçenlerde Akıncı diye bir insansız hava aracı denendi. Bu o kadar önemli bir devrim ki Türk havacılık tarihinde, bundan sonra bizim askerlerimiz çok daha güçlü, bizim insanımız daha korunaklı olacak. Tıpkı bir f 16 gibi çevik, 6 bin metreden her türlü ayrıntıyı görebilen teknoloji. Artık hava kuvvetlerimiz İsrail’in Heronlarına teslim değil. Artık yerli, milli bir silah sanayimiz, savaş sanayimiz var. Şu anki Cumhur İttifakının gücü ile yolumuza ilerlemeye devam ediyoruz. Ben bugüne kadar halkımızın bize verdiği büyük destekten dolayı hepsine ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum. Bu güzel hizmetlere el veren Büyükşehir Belediyemizin, Palandöken Belediyemizin bütün personelini kutluyorum. Başkanlarımıza teşekkür ediyor, saygı sunuyorum.”
BAŞKAN SEKMEN: AMACIMIZ ŞEHRİMİZİ HER YÖNÜYLE YAŞANACAK HALE GETİRMEK
Programın son bölümünde kürsüye çıkan ve Büyükşehir Belediyesi olarak yaptıkları yatırımları sıralayan Başkan Sekmen ise, ilçeye kazandırılan yatırımlarda Palandöken Belediye Başkanı Muhammet Sunar ve ekibinin gayret ve özverisine dikkat çekti. Başkan Sekmen, “Burada yapılan hizmetlerin kurdelasını hep beraber kesiyoruz. Hayırlı uğurlu olsun. Kıymetli kardeşlerim bütün gayretimiz şehrimizi güzelleştirmek, Şehrimizi geliştirmek. Gerek alt yapısını gerek üst yapısını, gerek kentsel dönüşümünü ve gerekse diğer ihtiyaçlarını en güzel şekilde karşılayarak şehir insanımıza hizmetlerini arzu edilen noktaya taşıma gayretindeyiz. Bir yandan Palandöken İlçe Belediyemiz, bir yandan büyükşehir belediyemiz, hep beraber bu hizmetleri devam ettiriyor. Bunun için kıymetli kardeşlerim, daha çok hizmet yapacağız. Bu hizmetlerle sınırlı kalmayacak devamını getireceğiz. Ben cumhur ittifakı olarak gerek Ak Parti gerekse Milliyetçi Hareket Partili arkadaşlarımızın gayreti ile şehrimizi yenileyeceğiz ve insanımızı arzu ettiği hizmetlere kavuşturacağız.” dedi
BÜYÜK PROJELER
Bu minvalde Büyükşehir Belediyesinin büyük projelerini sıralayan Başkan Sekmen “35 Gölet yaptık Her ilçemize bir hayvan pazarı ve mezbahana yatırımı yaptık. Bir iki ilçemiz kaldı onları da tamamlayacağız. Yine Hurdacılar sitesi oluşturduk. Tır garajı yaptık. Kentsel dönüşüm hizmetlerimiz devam ediyor, devam edecek. Sadece Palandöken ilçemizde 7 bin 500 konut hizmete girdi ve devam edecek. Yine arıtma tesisimiz, fuar merkezimiz, Bilgi evleri, millet bahçeleri, Tekstil fabrikaları ve inşallah en büyük tesisimiz canlı hayvan pazarı bitti. Pazarımıza artık yavaş yavaş elemanlarımızı yerleştiriyoruz ve hizmete açma aşamasındayız. Ben emeği geçen kardeşlerime teşekkür ediyorum. Kıymetli arkadaşlar bundan sonra su deposunun bulunduğu yere bir bilgi evi yapacağız ve bu sene başlayacağız. Yanında bin metrekarelik bir cami inşa edilecek. Bu noktaya bir de büyük bir park yapacağız. Yan tarafında şöyle 2-3 kilometre uzunluğunda, içinde su akan bir park olacak. İtfaiye binasının olduğu yere bir otopark ve üzerine cami yapacağız. Palandöken ilçemize Oteller yapılacak. Önümüzdeki yıl 2 otelin inşaatını Palandöken’de özel sektör eliyle yapılacak. Tüm bu yatırımlar İlçe başkanlarımızla birlikte şehrimize ve ilçelerimize kazandırılacak.” diyerek konuşmasını tamamladı

Google+ WhatsApp