2002 DE AK GELDİ DİĞER PARTİLER BİTTİ, 2020’DE DEVA GELDİ MECLİSTEKİ PARTİLER BİTTİ

570

Deva Partisi Erzurum İl Başkanı A.Vahit Bingöl bugün Doğunun Batıya açılan kapısı Aşkale ilçesindeydi.

Başkan Bingöl İlçe gezisinde biraraya geldiği halkın ilk söylemi, ilçenin çözülemeyen sorunlarının devası sizde olduğuna inandığımız için sizin yanınızdayız oldu.

Başkan Bingöl 1 Hafta önce başlattığı,Erzurum’da yaşayan hemşirelerinin sorunlarını öğrenip ona göre plan ve projeler hazırlatmak için başlattığı gezisinin bugünkü durağı Aşkale’ydi.

Görüşme yaptığı esnafların hepsi,Doların hızlı yükselişinin önüne geçilememesinden dolayı ne ürün alabildiklerini ne ürün satabildiklerini sanki sattıkları ürünlerin dolara endeksliymiş gibi halkın kendilerine tepki gösterdiklerini söylediler.

Merkez bankası başkanlığında sık sık adam değiştirilmesi,faizlerin önüne geçilememesinden,Döviz kurlarının yükselişine dur diyemeyen Maliye Bakanlığında hoşnut olmadıklarını Ali Babacan”ın Maliye ekonomiden sorumlu olduğu yıllarda ticaretlerinin çok iyi düzeyde olduğunu ama şimdi çok kötü durumda olduklarını söylediler.

İlçe gezisinde bir Kahvehanede yaşlı bir amca ile sohbeti sırasında,Ben Ali Babacan beyi çok iyi bilirim ekonomide çok iyiydi,cebimde 100 lirayla evden ayrılıyorum geliyorum kahveye çay içiyorum 2-3 tane sigara içmek için bir paket sigara alıyorum eve parasız gidiyorum diye dert yanarak,2002 de AK geldi diğer partiler  bitti,2020 de Deva geldi,mecliste ki diğer partiler bitti dedi.

İlçe ekonomisinin zayıflamasından,Bölgelerinde yaşayan halkın alım gücünün düşmesinden yakınan esnaf sorulan bir soruya bin kere ah dedi.

İlçe’de büyük çoğunluğu esnaf,işçi,memur olan halkın talep ve isteklerinin bir bir not alan Başkan Bingöl,kendisine Deva Partisinin yetkililerine gösterilen bu saygı ve hoşgörüden çok memnun kaldığını belirterek yine başka bir ilçe gezisi için Aşkale’den ekibi ile birlikte ayrıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz