65 YAŞ ÜSTÜ VE UMUMA AÇIK İŞYERLERİNE KISITLAMA GETİRİLDİ

158

Özel işletmeler de ve kamuda esnek mesai uygulaması tekrar başlatılacak . Tüm Pazar yeri ve marketlerde denetimler artırılacak. . Paket servis hariç olmak üzere lokanta, restoran, pastane, berber, nikah, düğün salonu, yüzme havuzu, kaplıca, hamam, internet kafa, halı saha, tiyatro, sinema, konser salonu gibi umuma açık hizmetler saat 22.00’de sona erecek. İnsanların akraba ziyaretlerini ertelenmesi istendi kaçınmalarını ev Başkan Erdoğan, ziyareti mecbur olmadıkça yapmamalarını özellikle rica ediyorum dedi.

Salgın tedbirleri kapsamında faaliyetlerine ara verilen sınırlandırılan pekçok alanda normalleşme adımları atılmıştı . Okullardaki sınıfların bir kısmında eğitim öğretim yüzyüze başlaması kararı Salgının seyrine göre önümüzdeki haftalarda diğer sınıfların durumlarını değerlendirilecek.

Aşı çalışmaları dünyada ve Türkiye de Yıl sonuna kadar yabancı ülkelerde geliştirilen bir veya birden fazla aşıyı ülkemizde uygulanabilir hale getirilmesi planlanıyor. Kendi geliştirdiğimiz aşıları da bahar aylarıyla birlikte vatandaşların hizmetine sunulacak. Bursa da 65 yaş üstüne sokağa çıkma yasağı getirildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz