Cumartesi, Mayıs 15, 2021

AYDEMİR MİNNOŞA TEPKİ GÖSTERDİ

TRHABERTÜRK: AK parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir TBMM’de yaptığı basın açıklamasında Meclis’de kendi partilerinin grup toplantısında konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in konuşmasını eleştirdi.

“Siyasetin en merkezli yerinden Büyük millet meclisinden Milletimize sesleniyorum.ve diyorum ki son zamanlarda ciddi bir siyasi irtifa kaybeden, Millet olarak utanılacak bir durumla siyasi dil problemi ile karşı karşıyayız.”

SİYASETTE İRTİFA KAYBEDEN DİL PROBLEMİ

Milletvekili Aydemir Bir partinin genel başkanının söylemi MİNNOŞ, minnoş ne demek, Cumhurbaşkanına karşı bu utanç duyulacak bir kavramla hitap etmek ne demek bu ne saygısızlık bu ne ahlaksız bir kelime.

Milliyetçilik demek Milletini sevmek demektir. HDP ye lafınız yok kınamanız yok, Penvin buldan ile olan samimiyetinizi Cumhurbaşkanımıza da yansıtsanız ya, kullanmış olduğu dil Ahlaklı dil değil, biz Ahlaklı bir milletiz. diyen Aydemir;

ONLARA KARŞI SAYGISIZLIĞINIZ YOK

Türk milletini tarif eden en önemli unsur Ahlak’dır.Ahlak Dilimizde nasıl tarif edilir,

Davranışlarımızla, Konuşmalarımızla Ahlaklı olup olup olmadığımızı ispat ederiz. HDP’ye Partiye karşı en ufak bir söyleminiz yok. Ermeni mezalimini Türkler yapmıştır diyecek kadar aşağılık bir ifade ile  Milletimize iftira eden partiye karşı en ufak bir eleştirisel sözünüz yok saygısızlığınız yok. Onları el üstünde tutuyorsunuz.

Bu mu vatanseverlik  bu mu milliyetçilik, Önce bir aynaya baksınlar kendilerine baksınlar kimlerle dost olmuşlar kimlerle ortak paylaşımda bulunuyorlar önce bir dönüp kendilerine baksınlar.

Ülkemizde Ormanları yakan PKK onları her yerde savunan HDP,onların eş başkanları ile birlikte İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu, beraber fidan dikiyorlar. Önce Ormanı yakanları savunuyorlar,  sonra gidip beraber fidan dikiyorlar.

Samimi olun önce yetişmiş ağaçlarımızı Ormanlarımızı Koruyun sonra gidin ağaç olmayan yerlere fidan dikin.

ERZURUM’DA ARTAN KOVİD SORUNU

Erzurum’da giderek artan kovid vakalarına dönük tesbitler yapıp, “Tam kapanma” döneminde dikkat yoğunluğuyla bu musibeti en aza indereceğimize olan inancı kayda geçtik.

Milletveklii Aydemir,Konuşmasının devamında Ramazan ayındayız Ramazan ayı Erzurum’u ifade eder. Çünkü Ramazanda  insanının Taşı’nın  toprağı’nın  bile oruç tuttuğu bir ramazan iklimi vardır Erzurum’da diyerek. Covit salgınında Erzurum vaka sayılarında artış gösteren iller arasında üst sıralarda.

Buradan bütün hemşerilerime sesleniyorum. Vebale girmeyin kimsenin ölümüne sebep olmayın bu vebalı kaldıramaz taşıyamazsınız dedi.

- Advertisment -

Most Popular

Tufanç Köyündeki kavgada 10 ağır yaralı var

TUFANÇ GÜZELOVA KÖYÜNDEKİ KAVGADA 1O KİŞİ AĞIR YARALANDI TRHABERTÜRK: Erzurum Yakutiye ilçesine bağlı eski ismi Tufanç.Yeni ismi Güzelova Mahallesinde Husumetli oldukları öğrenilen iki Aile arasında...

İnce’nin parti ismi ve logosu belli oldu

Muharrem İnce'nin partisinin ismi ve logosu sızdı TRHABERTÜRK :  Memleket Hareketi'ni başlatan eski CHP Milletvekili Muharrem İnce'nin yeni partisinin logosu ve ismi belli oldu. Logonun...

Otomobilin çarptığı 12 yaşındaki çocuk yoğun bakıma alındı

OTOMOBİLİ İLE BİSİKLET SÜREN ÇOCUĞA ÇARPTI TRHABERTÜRK:  Erzurum Yakutiye İlçesinde bulunan Kurtuluş mahallesi Aşık Sümmani caddesinde bugün saat:14.00 sıralarında meydan gelen Trafik kazasında,25 DF plakalı...

Başkan Sekmen Erzurumspor için şartlarını sundu

BBERZURUM SPOR’UN ONURSAL BAŞKANI SEKMEN HERKESİN MERAKLA BEKLEDİĞİ AÇIKAMAYI YAPTI. Başkan Sekmen bütün gerçekleri açık açık  anlattı. TRHABERTÜRK: İnternet üzerinden Erzurum”da yayınlanan Yağız Tv'’nin Erzurum’un yerel...