Perşembe, Temmuz 29, 2021

AYDEMİR MİNNOŞA TEPKİ GÖSTERDİ

TRHABERTÜRK: AK parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir TBMM’de yaptığı basın açıklamasında Meclis’de kendi partilerinin grup toplantısında konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in konuşmasını eleştirdi.

“Siyasetin en merkezli yerinden Büyük millet meclisinden Milletimize sesleniyorum.ve diyorum ki son zamanlarda ciddi bir siyasi irtifa kaybeden, Millet olarak utanılacak bir durumla siyasi dil problemi ile karşı karşıyayız.”

SİYASETTE İRTİFA KAYBEDEN DİL PROBLEMİ

Milletvekili Aydemir Bir partinin genel başkanının söylemi MİNNOŞ, minnoş ne demek, Cumhurbaşkanına karşı bu utanç duyulacak bir kavramla hitap etmek ne demek bu ne saygısızlık bu ne ahlaksız bir kelime.

Milliyetçilik demek Milletini sevmek demektir. HDP ye lafınız yok kınamanız yok, Penvin buldan ile olan samimiyetinizi Cumhurbaşkanımıza da yansıtsanız ya, kullanmış olduğu dil Ahlaklı dil değil, biz Ahlaklı bir milletiz. diyen Aydemir;

ONLARA KARŞI SAYGISIZLIĞINIZ YOK

Türk milletini tarif eden en önemli unsur Ahlak’dır.Ahlak Dilimizde nasıl tarif edilir,

Davranışlarımızla, Konuşmalarımızla Ahlaklı olup olup olmadığımızı ispat ederiz. HDP’ye Partiye karşı en ufak bir söyleminiz yok. Ermeni mezalimini Türkler yapmıştır diyecek kadar aşağılık bir ifade ile  Milletimize iftira eden partiye karşı en ufak bir eleştirisel sözünüz yok saygısızlığınız yok. Onları el üstünde tutuyorsunuz.

Bu mu vatanseverlik  bu mu milliyetçilik, Önce bir aynaya baksınlar kendilerine baksınlar kimlerle dost olmuşlar kimlerle ortak paylaşımda bulunuyorlar önce bir dönüp kendilerine baksınlar.

Ülkemizde Ormanları yakan PKK onları her yerde savunan HDP,onların eş başkanları ile birlikte İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu, beraber fidan dikiyorlar. Önce Ormanı yakanları savunuyorlar,  sonra gidip beraber fidan dikiyorlar.

Samimi olun önce yetişmiş ağaçlarımızı Ormanlarımızı Koruyun sonra gidin ağaç olmayan yerlere fidan dikin.

ERZURUM’DA ARTAN KOVİD SORUNU

Erzurum’da giderek artan kovid vakalarına dönük tesbitler yapıp, “Tam kapanma” döneminde dikkat yoğunluğuyla bu musibeti en aza indereceğimize olan inancı kayda geçtik.

Milletveklii Aydemir,Konuşmasının devamında Ramazan ayındayız Ramazan ayı Erzurum’u ifade eder. Çünkü Ramazanda  insanının Taşı’nın  toprağı’nın  bile oruç tuttuğu bir ramazan iklimi vardır Erzurum’da diyerek. Covit salgınında Erzurum vaka sayılarında artış gösteren iller arasında üst sıralarda.

Buradan bütün hemşerilerime sesleniyorum. Vebale girmeyin kimsenin ölümüne sebep olmayın bu vebalı kaldıramaz taşıyamazsınız dedi.

Most Popular

Muratpaşa Mahallesinde Genç adam intihar etti

ERZURUM MURAT PAŞA  MAHALLESİ İNTİHAR OLAYI İLE SARSILDI TRHABERTÜRK: 29.07.2021 saat 09.00 sıralarında MuratPaşa Mahallesi cephane Sokak da bulunan metruk bina’da, Erzurum 1988 doğumlu Gökhan...

Manavgat Yangını kontrol altına alındı ama…..Korkunç görüntüler var

KORKUNÇ GÖRÜNTÜLER VAR 4 farklı noktada çıkan Manavgat yangını kontrol altına alındı! Korkunç görüntüler var. TRHABERTÜRK: 28 Temmuz öğle saatlerinde Türkiye’mizin Turizm cenneti Antalya Manavgat ilçesinde 4...

SBK toplantısı sonrası açıklama yapıldı.Erzurum’da yükselişe geçti

ERZURUM’DA VAKA SAYILARINDA ARTIŞ KORKUTUYOR TRHABERTÜRK: Normalleşme sürecinin ardından Erzurum’da da pozitif vakalarda, günlük artışta vaka sayısı 99’a yükseldi. Corana Virüs ile mücadele kapsamında alınan...

Bingöl’de 4.30  büyüklüğünde deprem meydana geldi

BİNGÖL’DE 4,30 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM MEYDANA GELDİ TRHABERTÜRK: AFAD'dan  yapılan deprem açıklamasında, 28.07.2021 tarihinde saat: 15.27’de ,4.30 Büyüklüğünde merkez üssü  Bingöl'de deprem meydana geldiği bildirildi.