Perşembe, Temmuz 29, 2021
Ana Sayfa Gündem Annesi ile birlikte Namaz kılmak isteyen genç kadını camiye almadılar.

Annesi ile birlikte Namaz kılmak isteyen genç kadını camiye almadılar.

ANNESİ İLE BİRLİKTE NAMAZ KILMAK İSTEYEN GENÇ KADINI CAMİYE ALMADILAR.

TRHABERTÜRK: camiye girerek namaz kılmak isteyen kadınları “Peygamberin hadislerinden uzaksın” diyerek içeriye girmelerine engel olması sosyal medyada günün konusu oldu.

İstanbul Üsküdar’da bulunan bir cami bahçesine yanında annesi ile  birlikte camiye namaz kılmak için girmek isteyen genç kadın,Cami önünde bulunan bir kişi tarafından engel olunmaya çalışıldı.

Engel karşısında şaşıran genç kadın tepki göstererek nasıl camiye girmemize engel oluyorsunuz. Kadınlara karşı bu tutumunuz nedir.kendi şahsi fikirlerinize Dini alet etmeyin dedi.

Bunun karşılığında erkek şahıs” siz peygamberimizin hadisinden haberiniz yokmu kadınlar camiye giremez diyince ,Genç kadın”ben Marmara ilahiyat fakültesi mezunuyum ben hadisleri sizden daha iyi biliyorum diyerek tepkisine devam etti.

Peki gerçekten Kadınlar camiye giremez ise Camilerimizde kadınlar için özel ayrılmış mahfiller var.Neden o zaman yer ayrılmış. Özellikle Erzurum’da Ulucami,Lalapaşa Cami’de Müslüman cemaatin en çok ibadet ettikleri bu camilerde neden kadınlar için ayrılmış bölüm mahfil var.

Most Popular

Muratpaşa Mahallesinde Genç adam intihar etti

ERZURUM MURAT PAŞA  MAHALLESİ İNTİHAR OLAYI İLE SARSILDI TRHABERTÜRK: 29.07.2021 saat 09.00 sıralarında MuratPaşa Mahallesi cephane Sokak da bulunan metruk bina’da, Erzurum 1988 doğumlu Gökhan...

Manavgat Yangını kontrol altına alındı ama…..Korkunç görüntüler var

KORKUNÇ GÖRÜNTÜLER VAR 4 farklı noktada çıkan Manavgat yangını kontrol altına alındı! Korkunç görüntüler var. TRHABERTÜRK: 28 Temmuz öğle saatlerinde Türkiye’mizin Turizm cenneti Antalya Manavgat ilçesinde 4...

SBK toplantısı sonrası açıklama yapıldı.Erzurum’da yükselişe geçti

ERZURUM’DA VAKA SAYILARINDA ARTIŞ KORKUTUYOR TRHABERTÜRK: Normalleşme sürecinin ardından Erzurum’da da pozitif vakalarda, günlük artışta vaka sayısı 99’a yükseldi. Corana Virüs ile mücadele kapsamında alınan...

Bingöl’de 4.30  büyüklüğünde deprem meydana geldi

BİNGÖL’DE 4,30 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM MEYDANA GELDİ TRHABERTÜRK: AFAD'dan  yapılan deprem açıklamasında, 28.07.2021 tarihinde saat: 15.27’de ,4.30 Büyüklüğünde merkez üssü  Bingöl'de deprem meydana geldiği bildirildi.