2015 Yılında Erzurum Aşkale ilçesinden Burcu Yabalak ile evli Polis Memuru Sedat Yabalak Mersin Bozyalılı ilçesinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nunda hazır bulunduğu cenaze töreni ile son yolculuğuna dualarla uğurlandı.


2015 yılında Aşkaleli eşi Burcu ve Yabalak ve 3 çocuğu Eymen (9), Muhammed (5) ve Zeynep (1), ile birlikte Erzurum Aşkale Şafak Mahallesinde yaşayanKayınbabası ve kayınvalidesini ziyaret ettikten sonra görev yaptığı Şanlı urfa’ya doğru giderken ,,

Diyarbakır-Bingöl Karayolu’nda PKK lılar Diyarbakır’ın Lice ilçesinde karayolunda kendi kullandığı otomobilinin önünü keserek Şehit Polisi kaçırarak esir aldılar.
Erzurumlu eşi Burcu Yabalak eşinin bulunması için sosyal Medyada paylaşım yapmış Erzurum’da da bir çok siyasetçi başta Ak parti Milletvekili Mustafa Ilıcalı ,olmak üzere kendisine destek vererek sesini tüm Türkiye’ye duyurmuştu.


Eşi Burcu başından geçen bu kahredici olayı gözyaşları içinde anlatarak, eşi Sedat’ın yolda PKK lıların araçları durdurduğunu söyleyerek Panik yapma PKK lılar yolu kesmişler,diyerek hızlı bir şekilde yolu geçmeye çalışırken aracımızın lastiklerine ateş ederek durdurdular.


Yanımıza gelen Terörist Sedat’tan kimlik istedi,kimliği olmadığını ehliyeti olduğunu söyleyince eşimin belindeki tabancayı gören Terörist kürtçe bağırarak diğerlerini çağırdı.Sedatı arabadan aşağı indirerek bizi serbest bırakdılar ağlayarak eşimi bırakmalarını söyledim ama dinlemediler.Bende hemen aracı çalıştırarak yolun sonunda bulunan askeri karakola giderek olayı anlattım demişti.


Mersinli Polis Sedat Yabalak’n cenaze törenine İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu, Dışişleri Bakan Yardımcısı Sayın Faruk Kaymakçı, Vali Ali İhsan Su, İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne ile birlikte binlerce mersinli katıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz