Perşembe, Temmuz 29, 2021
Ana Sayfa Gündem Avam Kamarası Doğu Türkistan soykırımını kabul etti ABD destek verdi

Avam Kamarası Doğu Türkistan soykırımını kabul etti ABD destek verdi

SOYKIRIMI KABUL EDEN  4 ÖNEMLİ ÜLKE VAR

Birleşik Krallık Avam Kamarası, Çin’in Doğu Türkistan’da ağır insan hakları ihlalleri ve soykırım fiilleri işlediğini kabul etti.

TRHABERTÜRK: Çin’in Doğu Türkistan’da Uygur Türkleri ve diğer Türk ve Müslüman azınlığa yönelik hak ihlallerini soykırım olarak tanıyan karar tasarısı, bugün Birleşik Krallık Avam Kamarası tarafından oybirliğiyle kabul edilerek, Çin’in insan hakları ihlalleri noktasında daha sert yaptırımlar almaları yönünde baskı uygulayacak.

İNGİLİZ PARLAMENTOSU, UYGUR SOYKIRIMINI OYBİRLİĞİYLE KABUL ETTİ.

Birleşik Krallık’ta 650 kişiden oluşan Avam Kamarasının Karar tasarısını parlamentoya sunan parlamenter Nusrat Ghani, konuyla ilgili “ÇKP’nin Uygur Soykırımı ile ilgili önerim, Birleşik Krallık Avam Kamarası tarafından oybirliğiyle desteklendi.” dedi.

Önergede ismi bulunan ve Avam Kamarası’nda kararın geçmesi için yoğun çaba gösteren parlamenter Ghani , oylama sonucunu Twitter hesabı üzerinden paylaşarak, “Üç saatlik bir tartışmadan sonra ÇKP’nin işlediği Uygur Soykırımı ile ilgili önerim Birleşik Krallık Avam Kamarası tarafından oybirliğiyle desteklendi. Meslektaşlarına, kampanyacılara ve hayatta kalan cesur Uygurlara minnettarım.” ifadelerini kullandı.

Uygur soykırımını tanıyan  Ülkeler arasında, ABD,Kanada ve Hollanda olması çok dikkat çekti ne kadar şimdiye kadar beklendi sorusu merak uyandırdı.

Most Popular

Muratpaşa Mahallesinde Genç adam intihar etti

ERZURUM MURAT PAŞA  MAHALLESİ İNTİHAR OLAYI İLE SARSILDI TRHABERTÜRK: 29.07.2021 saat 09.00 sıralarında MuratPaşa Mahallesi cephane Sokak da bulunan metruk bina’da, Erzurum 1988 doğumlu Gökhan...

Manavgat Yangını kontrol altına alındı ama…..Korkunç görüntüler var

KORKUNÇ GÖRÜNTÜLER VAR 4 farklı noktada çıkan Manavgat yangını kontrol altına alındı! Korkunç görüntüler var. TRHABERTÜRK: 28 Temmuz öğle saatlerinde Türkiye’mizin Turizm cenneti Antalya Manavgat ilçesinde 4...

SBK toplantısı sonrası açıklama yapıldı.Erzurum’da yükselişe geçti

ERZURUM’DA VAKA SAYILARINDA ARTIŞ KORKUTUYOR TRHABERTÜRK: Normalleşme sürecinin ardından Erzurum’da da pozitif vakalarda, günlük artışta vaka sayısı 99’a yükseldi. Corana Virüs ile mücadele kapsamında alınan...

Bingöl’de 4.30  büyüklüğünde deprem meydana geldi

BİNGÖL’DE 4,30 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM MEYDANA GELDİ TRHABERTÜRK: AFAD'dan  yapılan deprem açıklamasında, 28.07.2021 tarihinde saat: 15.27’de ,4.30 Büyüklüğünde merkez üssü  Bingöl'de deprem meydana geldiği bildirildi.