Cumartesi, Eylül 25, 2021
Ana Sayfa Gündem AVM olarak başladı Nikah Sarayı dendi sonunda Tiyatro Salonu oldu

AVM olarak başladı Nikah Sarayı dendi sonunda Tiyatro Salonu oldu

AVM OLARAK BAŞLADI NİKAH SARAYI DENDİ SONUNDA TİYATRO SALONU OLDU

TRHABERTÜRK: Palandöken İlçesinde 2019 yılı öncesinde Belediye Başkanı Orhan Bulutlar zamanında, alışveriş merkezi (AVM) mantığıyla projelendirilen sonrasında Nikah Sarayı olarak kamuoyuna duyuru yapılan ve sonrasında Kültür Bakanlığı İl Kültür Müdürlüğüne arsa karşılığı devredilen Sarayı andıran binanın son kullanım durumu değişti.

2017 yılında inşaatının yapımı başlatılan Palandöken Müftü Solakzade Mahallesi Meşrutiyet Caddesi 2. Marketlerde bulunan bina,  öncesinde, İl Emniyet Müdürlüğüne ait Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü olarak kullanılıyordu.

Bina ve çevresinin AVM olarak inşaatı başlatılmış ve son halini alana kadar toplamda,57 Milyon(eski Para ile Trilyon) para harcanmıştı.

2019 Seçimlerinden sonra Belediye Başkanlığını devir alan Av. Muhammet Sunar,Kültür ve Turizm İl Müdürür Cemal Almaz ile yaptığı görüşmeler sonrasında, Kültür ve Turizm Bakanlığına devredilen Saray Mimarisini andıran muhteşem güzellikteki bina, Hak ettiği ismi alarak Devlet Tiyatrosu olarak faaliyetine başlama kararı alındı.

Yapımı bittikten sonra Pandemi süreci nedeni ile herhangi bir hizmet alanında kullanılmayan bina 2 yıl içinde bina taban ve tavan kısmında hasarların mevcut olduğu Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bağlı elamanları tespitinin yapılmasından sonra onarım çalışması başlatılarak, İsminin Aşık Sümmani Kültür Merkezi olacağı,340 seyirce kapasiteli salon olarak Devlet Tiyatrosu olarak hizmet sunacağı ve ayrıca eski Valilik Binasında yapılana göreve uygun olmayan bölüm içinde Nüfus Müdürlüğü olarak hizmet veren İlçe Nüfus Müdürlüğünün ’de bu binada hizmete başlayacağı öğrenildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Dadaşların süper oyunundan dakika dakika

DADAŞLARIN SÜPER OYUNUNDAN DAKİKA DAKİKA TRHABERTÜRK:

Dadaşlar coştu

BBERZURUMSPOR 3- 1 ADANA SPOR TRHABERTÜRK: BBErzurumspor kendi evinde Kazım Karabekir Stadyumunda  oynadığı maçta Adanaspor’u 3-1 yenerek 5’inci galibiyetini alarak puanını 15’e çıkardı. Bu galibiyetle gelecek...

 Aziziye’nin Ehram projesi, kadınların yeni iş kapısı olacak

 AZİZİYE’NİN PROJESİ, GENEL MERKEZ KADIN KOLLARI’NDAN TAM PUAN ALDI TRHABERTÜRK: Aziziye Belediyesi, Erzurum’da kadın istihdamını sağlamaya yönelik örnek bir protokole imza attı. Aziziye, daha önce...