Perşembe, Temmuz 29, 2021
Ana Sayfa Politika Aydemir, Cumhurbaşkanı RTE’nin toplumu ferahlatan kararlarını açıkladı

Aydemir, Cumhurbaşkanı RTE’nin toplumu ferahlatan kararlarını açıkladı

AYDEMİR CUMHURBAŞKANI RTE’NİN TOPLUMU FERAHLATAN KARARLARINI AÇIKLADI

TRHABERTÜRK: Türkiye’de Covid-19 salgınını önlemek vaka sayılarını en az 5000 indirmek için Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan tarafından alınan 18 günlük tam kapanma döneminde Toplumu ferahlatan yeni kararlar alındı.

Ak Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Sosyal Medya hesabından yaptığı paylaşımda.

Tam kapanma dönemine dönük Cumhurbaşkanımızı Recep Tayip Erdoğan tarafından toplum kesitlerini ferahlatan kararları değerli vatandaşlarımızla paylaşıyorum ”dedi.

Aydemir madde madde sıraladığı paylaşımında:

1-Emeklilerin Bayram ikramiye tutarı 1.000 TL den 1.100.TL yükseltildi.

2-Memur Maaşları 10 Mayıs’a banka hesaplarına yatacak.

3-salgının faaliyetlerini olumsuz etkilediği esnafa, aylık 1000 TL gelir desteği ile 500 ve 750 TL olarak verilen kira desteği 1 ay daha uzatıldı.

4-TESKOMB VE Halkbank aracılığıyla esnafın kullandığı krediler ödemeleri 1 Temmuz 2021’e kadar ertendi.

5-Çek ve senetlerle ilgili düzenleme meclis görüşmelerinde sonlanmak üzere

6-İş sözleşmelerinin fesih yasağı 30 Haziran’a kadar uzatıldı.

7-Kısa çalışma ödeneği süresi Nisan başından Haziran sonuna kadar uzatıldı.

8-İhtiyaç sahibi ailelere hane başı verilen 1000 TL nakdi yardım 1.100 TL çıkartılarak ödemeler yeniden başlatıldı. Bunun için 2 milyar 540 milyon TL kaynak tahsis edildi.

9-Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına da yine ihtiyaç sahibi ailelere destek olmaları için 183 Milyon TL ilave kaynak gönderildi. açıklamalarında bulundu.

Kovid salgını sebebiyle gelir kaybına uğramış veya nakit akışı bozulmuş ama istihdamını koruyan, imalat sektörlerinde faaliyet gösteren mikro ve küçük ölçekli işletmelere yönelik

KOSGEB VASITASIYLA TOPLAMDA 5 MİLYAR TL BÜTÇELİ YENİ BİR DESTEK PROGRAMI BAŞLATILDI.

1-Teknoloji alanında faaliyet gösteren filiz şirketler de bu desteğe başvurabilecekler.

2-Mikro işletmeler 30 bin TL’ye kadar küçük işletmeler 75 bin TL’ye kadar olmak üzere 3 yıl geri ödemesiz tamamı faizsiz şekilde bu destekten faydalanabilecekler.

3-Sektörlerde şartları taşıyan işletmeler 3 mayıs Pazartesi gününden itibaren e-devlet üzerinden KOSGEB aracılığıyla başvurularını yapabilecekler.

Most Popular

Muratpaşa Mahallesinde Genç adam intihar etti

ERZURUM MURAT PAŞA  MAHALLESİ İNTİHAR OLAYI İLE SARSILDI TRHABERTÜRK: 29.07.2021 saat 09.00 sıralarında MuratPaşa Mahallesi cephane Sokak da bulunan metruk bina’da, Erzurum 1988 doğumlu Gökhan...

Manavgat Yangını kontrol altına alındı ama…..Korkunç görüntüler var

KORKUNÇ GÖRÜNTÜLER VAR 4 farklı noktada çıkan Manavgat yangını kontrol altına alındı! Korkunç görüntüler var. TRHABERTÜRK: 28 Temmuz öğle saatlerinde Türkiye’mizin Turizm cenneti Antalya Manavgat ilçesinde 4...

SBK toplantısı sonrası açıklama yapıldı.Erzurum’da yükselişe geçti

ERZURUM’DA VAKA SAYILARINDA ARTIŞ KORKUTUYOR TRHABERTÜRK: Normalleşme sürecinin ardından Erzurum’da da pozitif vakalarda, günlük artışta vaka sayısı 99’a yükseldi. Corana Virüs ile mücadele kapsamında alınan...

Bingöl’de 4.30  büyüklüğünde deprem meydana geldi

BİNGÖL’DE 4,30 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM MEYDANA GELDİ TRHABERTÜRK: AFAD'dan  yapılan deprem açıklamasında, 28.07.2021 tarihinde saat: 15.27’de ,4.30 Büyüklüğünde merkez üssü  Bingöl'de deprem meydana geldiği bildirildi.