Pazartesi, Ekim 18, 2021
Ana Sayfa Politika Aydemir Ermenileri savunan HDP yi sert bir dille kınadı

Aydemir Ermenileri savunan HDP yi sert bir dille kınadı

ÜLKEMİZİN DÜŞMANININ YANINDA OLDUKLARINI BİRKEZ DAHA KANITLADILAR

 Terör örgütü savunucusu PKK örgütünün meclisteki temsilciler olan HDP , Yalan iftiralarla dolu ve  asılsız Ermeni soykırımı hakkında skandal bir bildiri yayınladı. Bildiride” 24 Nisan 1915 günü, İttihat ve Terakki Cemiyeti’nin örgütü Teşkilat-ı Mahsusa tarafından 250 Ermeni aydın ve siyasetçi evlerinden alınarak zorla sürgüne gönderildi ve katledildi,

Sosyal Medya üzerinden yaptıkları paylaşımda;”Türkiye Ermeni Soykırımı ile 106 yıldır yüzleşmedi. Yüzleşilmeyen suç tekrarladı, yüzleşilmeyen suç, bugünlere taşındı ifadelerine yer verildi.”ifadelerine  büyük tepki gösteren Ak Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Bu ermeniler Erzurum’da yaptıkları Katliamda benim Aile soyumdan 6 tane dedemizi katlettiler. Canlı canlı yakmışlar.Dedemiz derken 60 70 yaşlarındaki büyüklerimiz olarak algılamayın, soy kütüğümüzden gelen kişiler katliamın yapıldığı tarihte yaşları küçük daha çocuk yaşlarda insanlarımız bizim. dedi

DOSTLARI HINÇAK-TAŞNAK

Aydemir:”Erzurum’da Ermenilerin şehri terk edip kaçmadan önce onbinlerce insanımızı katlettiler. Kim yapmış bu katliamı Hınçak Tanşak çeteleri yapmış.

Türkiye’ye yönelik karalama kampanyasın tepki gösteren Aydemir:”24 Nisanı Ermeni soykırımına ilintilendirmek tarihe hakarettir.Millete insanlığa hakarettir. O Tarih gerçek olarak Türk Halkına Ermenilerin yaptığı Katliamın zaman dilimidir.

27 Mayıs tarihine dikkat çeken Aydemir:”Tescilin tarihi 27 Mayıs 1915.Niye 24 Nisan çünkü özellikle, Hınçak Taşnak çeteleri,Kapatıldığı zeminde yer bulmasının önüne geçildiği tarih.Bunlar Hınçak-Taşnak çetelerine olan samimiyetlerini muhabbetlerini ifade için bu tarihi özellikle seçmişler.

Ermenilerin Türk Soykırını olmuştur diyen Aydemir,”Arşivleri açalım ispat edilmek isteniyorsa buyrun gelin Rus arşivlerini açalım,Bizim Arşivlerimizi açalım.Ne varsa ortaya çıksın.Biz hiçbirşeyden çekinmiyoruz  çünkü o tarihte bizim insanımızın katledildiğini biz iyi biliyoruz diyerek büyük tepki gösterdi.

İşte Gerçek kimliklerinin göstergesi olan HDP nin Ülkemizi karalamaya çalıştıkları sosyal  medya üzerinden yaptıkları paylaşım.

HDP’nin AÇIKLAMALARI

24 Nisan 1915 günü, İttihat ve Terakki Cemiyeti’nin örgütü Teşkilat-ı Mahsusa tarafından 250 Ermeni aydın ve siyasetçi evlerinden alınarak zorla sürgüne gönderildi ve katledildi. Bu tarih, Ermeni Soykırımı’nın başladığı gün oldu. Ermeni halkı, binyıllardır yaşadığı anayurdundan sürülerek, büyük oranda katledildi. Anadolu Hristiyansızlaştırıldı. Soykırım neticesinde mülkiyet ve kültürel varlık kamu iradesiyle el değiştirdi.

Türkiye Ermeni Soykırımı ile 106 yıldır yüzleşmedi. Yüzleşilmeyen suç tekrarladı, yüzleşilmeyen suç, bugünlere taşındı. Büyük suç cezasız kaldı, ayrımcılık ve nefret suçları sıradanlaştı.

Ermeni Soykırımı her şeyden önce; insani, hukuki ve toplumsal bir mesele olarak bugün adil bir şekilde yüzleşilmesi ve kabul edilmesi gereken bir meseledir. Bu mesele hem iç siyasi hesaplaşmalara hem de dış siyasetteki politik muhasebe ve konumlanmalara kurban edilecek bir mesele değildir. Bu tarihsel, toplumsal ve insani meselenin, devletlerarası siyasette Türkiye ile yaşanan ilişkilerin ve politik konjonktürün bir sonucu olarak gündeme getirilmesi kabul edilemez. Ermeni Soykırımı bu topraklarda yaşandı ve adaleti bu topraklarda sağlanmalıdır.

Ermeni soykırımı, yüzyılın başında devlet içindeki karanlık odakların ve katliamcı çizginin halklara reva gördüğü bir siyasetin sembolü haline gelmiştir. Rum, Süryani, Keldani, Kürt, Alevi ve Êzidî halklarına reva görülen ve bugün de sürdürülen katliamcı siyasetin şifrelerini ve soykırım mekanizmasının mahiyetini göstermesi açısından oldukça önemlidir. Bu katliam ve kıyım mekanizmasıyla yüzleşmek, Türkiye’nin aydınlık geleceğinin, bir arada ortak yaşamın olmazsa olmazıdır.

106’ncı yıldönümünde bu toprakların kadim halkı olan Ermenilere karşı gerçekleştirilen soykırımı, yaşanmış olan büyük felaketi ve insanlık trajedisini yüreğimizde hissediyor, katledilenleri saygı ve rahmetle anıyoruz.

Most Popular

Erzurum’da Çukura düşen araçta 1’si Çocuk 4 kişi yaralandı

ERZURUM'DA ARAÇ ÇAT YOLUNDA ÇUKURA GİRDİ TRHABERTÜRK: Erzurum Çat ilçesi Yayla suyu Mevkiine doğru gitmekte olan 25 FR 040 plakalı araç  yolun keskin virajlı olması...

Erzurum  İki Çocuk Babasının Acı İntihar olayı ile sarsıldı

ERZURUM  İKİ ÇOCUK BABASININ  ACI İNTİHAR OLAYI SARSILDI   TRHABERTÜRK: 16. 10. 2021 günü saat 21.00 sıralarında  Abdurrahman Gazi Mahallesi Kafkas evler C Blok’ta patlayan silah...

Başkan Sekmen’den Mevlid Kandil Mesajı

BAŞKAN SEKMEN’DEN MEVLİD KANDİLİ MESAJI TRHABERTÜRK: Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, “Fahri Kâinat Efendimiz Hazreti Muhammed’in (S.A.V) dünya âlemini şereflendirdiği müstesna bir günü idrak...

Başkan Dölekli’nin Mevlit Kandil mesajı

BAŞKAN DÖLEKLİ’NİN MEVLİT KANDİL MESAJI TRHABERTÜRK: Pasinler  Belediye Başkanı Ahmet Dölekli, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in dünyaya teşriflerinin yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımlayarak tüm İslam...