Çarşamba, Aralık 8, 2021
Ana Sayfa Erzurum Aziziye Belediyesi’nde kan bağışı seferberliği

Aziziye Belediyesi’nde kan bağışı seferberliği

AZİZİYE’DE KAN BAĞIŞI CAN BAĞIŞI

TRHABERTÜRK: Aziziye Belediyesi Kızılay Haftası’nda örnek bir kampanyaya imza attı. Başkan Muhammed Cevdet Orhan’ın talimatıyla organize edilen “Kan Bağışı, Can Bağışı” adlı kampanya kapsamında Aziziye’de adeta seferberlik ilan edildi. Aziziye Belediyesi hizmet binası önünde konuşlandırılan Kızılay’ın kan bağışı aracı, bağışçılarla adeta dolup taştı. Belediye personellerinin yanı sıra Aziziyeli vatandaşların da büyük ilgi gösterdiği kan bağışı kampanyasına Başkan Muhammed Cevdet Orhan da katıldı. Başkan Orhan, kendisine eşlik eden Aziziye Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi Mehmet Akarsu ile birlikte kan bağışında bulunurken, diğer bağışçılarla da bol bol sohbet etti.


Kan bağışının herkes için sosyal bir sorumluluk olduğunun altını çizen Orhan, “Unutmamalıyız ki, kan anonsları hep başkaları için yapılmaz. Gün gelir hepimiz kana ihtiyaç duyabiliriz. Dolayısıyla bu bilinçte olmamız ve kan bağışını hem kendi sağlığımız, hem de toplum sağlığı için alışkanlık haline getirmeliyiz” dedi.

BAŞKAN ORHAN’DAN TEŞEKKÜR
Söz konusu organizasyonu Kızılay Haftası dolayısıyla gerçekleştirdiklerini anımsatan Başkan Orhan, “Kan Bağışı, Can Bağışı” adını verdikleri kampanyayla aynı zamanda toplumsal bir farkındalık oluşturmayı amaçladıklarını kaydetti.
Kendisinin düzenli olarak kan bağışında bulunduğunu belirten Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, “Burada başlıca amacımız toplumun dikkatini kan bağışına çekmekti. Çalışma arkadaşlarımızı ve yanı sıra Aziziyeli hemşehrilerimizi de bu yolla kan bağışına teşvik etmeyi istedik. İşbirliği yaptığımız Türk Kızılay’ımıza, kan bağışında bulunan çalışanlarımıza ve tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -https://trhaberturk.com/wp-content/uploads/2021/10/EMIRHAN.png

Most Popular

Erzurum’dan 4 Takım Play-Off’da

ERZURUM’DAN 4 TAKIM PLAYOFF’DA TRHABERTÜRK: Tamamlanan U-18 Futbol liginde Erzurum’dan 4 takım Play-Off’da oynamaya hak kazandı. Erzurum U-18 Futbol liginde maçları tamamlanan 9 takımdan 4 takım...

14 İl’de Siber saldırı düzenleyen PKK lılar ele geçirildi

14 İL’DE SİBER SALDIRI DÜZENLEYEN PKK LILAR ELE GEÇİRİLDİ TRHABERTÜRK: PKK terör örgütü propagandası yapmak için internette siber saldırı düzenleyenlere yönelik olarak operasyon yapıldı. Ankara Cumhuriyet...

Ferhat Tunç ölü ele geçirildi

FERHAT TUNÇ ÖLÜ ELE GEÇİRİLDİ TRHABERTÜRK: Terör örgütü Pkk'nın sözde Gap-Rıha eyalet sorumlusu Rubar kod adlı Ferhat Tunç, Şanlıurfa'da düzenlenen operasyon sonucu ölü ele geçirildi..

Erzurum polisi 36 faili meçhul olayı aydınlattı

ERZURUM POLİSİ 36 FAİLİ MECHUL OLAYI AYDINLATTI TRHABERTÜRK: Erzurum Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce Kasım ayı içerisinde düzenlenen operasyonlarda 36 olay...