Erzurum’un kurtuluşunun 103. yıldönümü kutlamalarına ve Tarımın geliştirilmesi konulu toplantıya katılmak üzere Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli Erzurum’a gelerek, ilk olarak Erzurum Valiliği, Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve AK Parti İl Başkanlığını ziyaret etti.

Bakan Pakdemirli Valilik şeref defterini imzaladıktan sonra Vali Okay Memiş ile bir süre sohbet ettikten sonra Büyükşehir Belediyesini ziyaret ederek, Başkan Mehmet Sekmen ile kentte tarım ve hayvancılık alanında yapılan faaliyetleri değerlendirdi. Bu ziyaretin ardından Bakan Pakdemirli AK Parti İl Başkanlığına giderek . İl Başkanı Mehmet Emin Öz ve partililerle bir araya geldi.


Recep Tayyip Erdoğan’ın mesai arkadaşısınız

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli,İl Başkanlığında bulunan partililere: “AK Partili olmak hak ve batılın savaşında haktan yana olmaktır. Doğrunun hakkın yanında olmak anlamında AK Partili olmayı önemli buluyorum ve önemsiyor“ Cumhur İttifakı dışında siyaset yapanların yalanın ipine sarıldığını ifade eden Bakan Pakdemirli;

 Bizim kongrelerimiz bayram havasında geçiyor. Bizde kongrelerden sonra kavga çıkmaz, küslük olmaz. Her aslanın gönlünde mutlaka bir şeyler yatar. Bu partide çalışana emek gösterene eninde sonunda imkan ve yer vardır. Partimize buraya üyeyseniz bilin ki Recep Tayyip Erdoğan’ın mesai arkadaşısınız. O yüzden çalışmaya devam etmeliyiz. Türkiye açısından her yüzyılın bir lideri vardır. Bu yüzyılın lideri de Recep Tayyip Erdoğan’dır. Türlü oyunlara rağmen Cumhurbaşkanımızın yanında olduğumuz sürece Türkiye daha iyi bir konuma gelecek” dedi.

“Erzurum’a 8 milyar lira desteğimiz, 476 projeye 50 milyon lira hibe desteği yaptık”

, AK Parti hükümeti döneminde Erzurum’a 8 milyar lira destekte bulunduklarını da söyleyen Bakan Pakdemirli, “19 yıla aşkın süredir Bakanlığımız tarafından Erzurum’a 8 milyar lira desteğimiz oldu. Son 3 yılda da 1.2 milyar lira desteğimiz oldu. Kırsal kalkınma destekleri kapsamında 476 projeye 50 milyon lira hibe desteği yaptık.

167 bin dekar mera ıslahı yaptık. 106 milyon lira yem desteği, 9 milyon fidan diktik, 2 mesire yeri ve 1 bal ormanı yaptık.2 bin 500 gelir getirici fidan dikimi ayrıca 4 gölet 11 sulama tesisi yapıp, 23 bin dekar araziyi sulamaya açıp 14 taşkın koruma tesisini bu dönemde bitirdik. Mesele bunlarla bitmiyor 81 ile sabah namazından yatsı namazına kadar hizmet etmeye çalışıyoruz. Zaman çabuk geçiyor. 2023 seçimlerine doğru gidiyoruz. Ardından hemen Belediye seçimleri olacak. Ben herkesten söz istiyorum. Erzurum halkının Ak Partimize büyük bir sevgisi var fakat Erzurum’da yaşayan herkesin bize oy vermesi için onların kapılarını çalıp onları ikna etmemiz gerekiyor“ dedi.