Pazar, Ekim 24, 2021
Ana Sayfa Gündem Başkan Aziziye'de Temizliğe önem verilsin dedi.

Başkan Aziziye’de Temizliğe önem verilsin dedi.

Aziziye’de çocuklar için sürpriz hazırlığı

TRHABERTÜRK: Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla koltuğunu 11 yaşındaki Esat Sirkecioğlu’na devretti. Aziziye’nin minik başkanı, makamına çağırdığı müdürlere talimat üstüne talimat verdi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, yurt genelinde bir gün önceden kutlanırken, Erzurum’un Aziziye ilçesinde ise, belediye başkanlığı koltuğuna 11 yaşındaki Esat Sirkecioğlu oturdu. Belediyeye makam aracıyla gelen Esat Sirkecioğlu, temsili görevine talimatlarla başladı. Aziziye Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Tuba Orhan’ı makama çağıran minik başkan, çocuk parkları hakkında bilgiler aldı. Pandemi kısıtlamaları sebebiyle çocukların çok bunaldıklarını ifade eden Sirkecioğlu, Park ve Bahçeler Müdürü Orhan’dan çocuklar için Pazartesi günü sürpriz bir etkinlik planlamasını isteyerek, “Hazırlıklara şimdiden başlayalım ve Pazartesi günü ilçemizdeki bütün çocuklara şöyle güzel bir sürpriz yapalım! Çocukları parklarımıza davet etmeyi de unutmayalım!” talimatını verdi.

MİNİK BAŞKAN’DAN TEMİZLİK TALİMATI

Daha sonra odasına Temizlik İşleri Müdürü Gökhan Yılmaz’ı çağıran Başkan Esat Sirkecioğlu, belediyenin temizlik ekiplerinin seferber edilmesini isteyerek, “İlçemizdeki tüm cadde ve sokakların temizliğine özen gösterilsin ve ekiplerimizin bu konudaki hassasiyeti yüksek tutulsun. Temizlik hizmetlerini aksatmadan ve kusursuz bir biçimde sürdürelim” dedi.

Öte yandan Aziziye Belediyesi’nin 23 Nisan Başkanı Esat Sirkecioğlu, salgınla ilgili olarak değerlendirmelerde de bulundu. Salgınla mücadelenin herkesi yorduğunu ifade eden Sirkecioğlu, “Ama bu hastalığı yenebilmemiz için sonuna kadar mücadele etmemiz lazım. Vatandaşlarımızdan isteğimiz; temizlik, maske ve mesafe kuralına uymaları yönündedir. Biz bu doğrultuda Aziziye Belediyesi olarak üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

TEMSİLİ BAŞKAN’A TAM PUAN

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan ise, minik başkan Esat Sirkecioğlu’nun performansının büyüleyici olduğunu ifade ederek, “23 Nisan dolayısıyla kendisine makamımızı teslim ettiğimiz küçük başkanımız, gerçekten de anlamlı mesajlar verdi. İlaveten temsili başkanımızın talimatları da eksiksiz yerine getirilecek. Bu doğrultuda Pazartesi günü çocuklarımız için özel ve sürpriz bir etkinlik yapacağız” dedi.

Başkan Orhan, değerlendirmesinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı da kutlayarak, “Bütün çocuklarımızın bayramını kutluyor, hepsini yanaklarından öpüyorum” ifadesini kullandı.

Most Popular

Aydemir: vira bismillah Bir doğar Bin ölürüz

AYDEMİR: VİRA BİSMİLLAH BİR DOĞAR BİN ÖLÜRÜZ TRHABERTÜRK: AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, ‘Şehidimize rahmet niyaz ediyor, Ailesine, Dadaşlara, Kahraman ordumuza ve Yüce Milletimize başsağlığı diliyorum. Ve...

Erzurumlu Şehidin olay yaratan son anları

ERZURUMLU ŞEHİDİN OLAY YARADAN SON ANLARI  TRHABERTÜRK:Tunceli Ovacık’ta operasyon sırasında yaralanarak daha sonra hastanede şehit olan Erzurum Karagöbek’li Jandarma Uzman Çavuş Burak Tortumlu’nun askeri helikopter...

Bakan Soylu Erzurum’da

BAKAN SOYLU ERZURUM’DA TRHABERTÜRK: Tunceli'de PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Komando Uzman Çavuş Burak Tortumlu için düzenlenen törene katılmak üzere kente gelen İçişleri...

Erzurum yörex’in gözdesi oldu

ERZURUM, COĞRAFİ TESCİLLİ ÜRÜNLERİYLE YÖREX’İN GÖZDESİ OLDU TRHABERTÜRK: Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) desteğiyle, Antalya Ticaret Borsası (ATB) tarafından ANFAŞ Fuar Merkezi’nde düzenlenen Yöresel...