Çarşamba, Temmuz 28, 2021
Ana Sayfa Gündem Başkan Bingöl:''Yardıma muhtaç insanlara daha fazla el uzatmalıyız''

Başkan Bingöl:”Yardıma muhtaç insanlara daha fazla el uzatmalıyız”

Bizleri bu yılda 11 ayın sultanı Ramazan’a kavuşturan Yüce Rabbimize sonsuz şükürler olsun. Peygamber Efendimiz (s.a.v.) şöyle buyurmuştur: “Recep Allah’ın ayı, şaban benim ayım, ramazan da ümmetimin ayıdır.”

Deva Partisi Erzurum İl Başkanı A.Vahit Bingöl Ramazan mesajı yayınladı.

Başkan Bingöl:”Rahmet, mağfiret ve bereket ayına İslam âlemi başta olmak üzere dünyamız ne yazık ki savaşlar, zulümler, açlık, yoksulluk ve sağlık sorunları içinde giriyor.

Sahuru, orucu, iftarı, teravihi ve mukabelesiyle hayatımıza sayısız güzellik katan Ramazan ayını çok iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Paylaşma ve dayanışma bilincini, kardeşlik ve dostluk duygularını pekiştirmek için bu ayı bir fırsat olarak görmeliyiz.

Kovid-19 salgını sebebiyle sofralarımızı paylaşamasak da dualarımızda birbirimizi hatırlamalıyız. Müslüman kardeşlerimiz başta olmak üzere bütün insanlığın kurtuluşu için dua etmeliyiz. Yardıma muhtaç insanlara, her zamankinden daha fazla el uzatmak için gayret göstermeliyiz. Zorluklardan ve sıkıntılardan kurtulmak için Allah’ın merhametine sığınmalıyız.

Kur’an-ı Kerim’in mesajını anlamak için çalışmalıyız. Peygamberimizin örnek hayatını yeniden gözden geçirmeliyiz. Ramazan ayını, hayatımızın muhasebesini yapmak ve hatalarımızla yüzleşmek için fırsat bilmeliyiz.

Şifa ve rahmet ayı Ramazan’ın gönüllerimize ferahlık ve huzur, hanelerimize bereket ve sürur, ülkemize ve tüm İslâm âlemine hayırlar getirmesini diliyorum.Dedi.

 

Most Popular

Erzurum hep birden Başbuğlar ölmez diyor

İLÇELERDE MHP RÜZGARI TRHABERTÜRK: Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Kamil Aydın ile MHP Erzurum İl Başkanı Naim Karataş'ın ilçe...

Bu kaldırımda Cambaz bile yürüyemez

NE KALDIRIM VAR NEDE KALDIRAN VAR TRHABERTÜRK: Erzurum Palandöken İlçesi Yunus Emre Mahallesinde bulunan eski adıyla çukur evlerin yol güzergahında Karayolları 12.Bölge Müdürlüğünün hemen sınırında...

Kültür İl Müdürlüğünün bu ilgisizliği Pes dedirtti

TARİH KOKAN NEBİ HANLARI ŞİMDİ ....... TRHABERTÜRK: Erzurum Nenehatun Mahallesinden eski Alvar Mahallesine gidilen yol güzergâhında Osmanlı İmparatorluğunun 1800”lü yıllar döneminde yapılan, Askeri kervanların konaklama yeri...

Türk Kadın Boksör Tokyo’da Tarihe adını yazdırdı

  TÜRK BOKSUNA ADINI YAZDIRDI TRHABERTÜRK:  Milli Takım oyuncusu Busenaz Sürmeneli, Polonyalı rakibini 5-0 mağlup ederek  tarihinde maç kazanan ilk kadın boksör olarak Türk Boksunda tarihe...