Çarşamba, Aralık 8, 2021
Ana Sayfa Gündem Başkan Dölekli EKB Hesap Komisyon üyeliğine,Başkan Orhan Daimi encümen üyeliğine seçildi

Başkan Dölekli EKB Hesap Komisyon üyeliğine,Başkan Orhan Daimi encümen üyeliğine seçildi

TRHABERTÜRK ERZURUM: Enerji Kentleri Birliği Meclisi 2021 olağan Toplantısı Ankara Green Park Otel’de yapıldı.

Erzurum kentinin jeotermal kaynakları ile ünlü Pasinler ilçesinin Belediye Başkanı Ahmet Dölekli hesap komisyon üyeliğine.Aziziye İlçe Belediye Başkanı Muhammet Cevdet Orhan  Daimi encümen üyeliğine  seçildi.

Enerji Kentleri Birliği EKB’nin 2021 yılının ilk olağan Toplantısına, Aziziye İlçesi Belediye Başkanı M.Cevdet Orhan ile birlikte katılan Pasinler İlçe Belediye  Başkanı Ahmet Dölekli  5 kişiden oluşturulan kesin Hesap Komisyon asıl üyeliğine, Başkan Orhan 7 kişiden oluşturulan Birlik Daimi üyeliğine seçildi.

Türkiye’de jeotermal Kaynağa sahip üye belediyeleri bir araya getirerek,jeotermal enerjinin farklı alanlarda kullanımını yaygınlaştırmaya yönelik idari ve hukuksal çalışmalar yapmak için oluşturulan Enerji Kentleri Birliği (EKB), jeotermal enerjinin yanı sıra güneş, rüzgar, biyokütle gibi diğer yenilenebilir enerji kaynakları uygulamalarında da yardımcı olmak amaçlanmıştır.

Pasinler Belediye Başkanı Ahmet Dölekli ve Aziziye Belediye Başkanı M.Cevdet Orhan tarafından hazırlanan İlçenin Termal kaynaklarına yönelik projelerin değerlendirmeye alınacağı Enerji Kentleri Birliği Meclisinin 2021 yılının ilk Olağan Toplantısında meclisin asıl üyeliğine seçilmesi,Erzurum ilinin jeotermal kaynaklarının ne kadar önemli olduğunu bir kez daha ortaya koydu.

- Advertisment -https://trhaberturk.com/wp-content/uploads/2021/10/EMIRHAN.png

Most Popular

Erzurum’dan 4 Takım Play-Off’da

ERZURUM’DAN 4 TAKIM PLAYOFF’DA TRHABERTÜRK: Tamamlanan U-18 Futbol liginde Erzurum’dan 4 takım Play-Off’da oynamaya hak kazandı. Erzurum U-18 Futbol liginde maçları tamamlanan 9 takımdan 4 takım...

14 İl’de Siber saldırı düzenleyen PKK lılar ele geçirildi

14 İL’DE SİBER SALDIRI DÜZENLEYEN PKK LILAR ELE GEÇİRİLDİ TRHABERTÜRK: PKK terör örgütü propagandası yapmak için internette siber saldırı düzenleyenlere yönelik olarak operasyon yapıldı. Ankara Cumhuriyet...

Ferhat Tunç ölü ele geçirildi

FERHAT TUNÇ ÖLÜ ELE GEÇİRİLDİ TRHABERTÜRK: Terör örgütü Pkk'nın sözde Gap-Rıha eyalet sorumlusu Rubar kod adlı Ferhat Tunç, Şanlıurfa'da düzenlenen operasyon sonucu ölü ele geçirildi..

Erzurum polisi 36 faili meçhul olayı aydınlattı

ERZURUM POLİSİ 36 FAİLİ MECHUL OLAYI AYDINLATTI TRHABERTÜRK: Erzurum Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce Kasım ayı içerisinde düzenlenen operasyonlarda 36 olay...