Çarşamba, Ocak 19, 2022
Ana Sayfa Erzurum Başkan Dölekli Halkı bezdiren fırsatçıları affetmedi

Başkan Dölekli Halkı bezdiren fırsatçıları affetmedi

ERZURUM’DA FAHİŞ FİYAT DENETİMİNİ İLK BAŞKAN DÖLEKLİ BAŞLATTI

TRHABERTÜRK: Pasinler’de İlçe zabıta ekiplerince zincir ve yerel marketlere yönelik denetim yapıldı, yapılan denetimlerde, ürünlerin etiket fiyatları ile kasa fiyatları arasında tutarsızlık bulunan işletmeler hakkında idari işlem  başlatıldı.

Erzurum Pasinler Belediye Başkanlığına bağlı zabıta ekiplerince, Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın Fahiş fiyat uygulayıp indirim yapmayan fırsatçılara göz açtırılmayacak talimatı üzerine, Erzurum genelinde yerel ve  zincir marketlere yönelik  ilk Denetimi Pasinler Belediye Başkanı Ahmet Dölekli başlattı.

Pasinler ilçesinde Döviz kurlarını bahane ederek fahiş fiyat uygulaması yapan  alışveriş yapılan başta marketler olmak üzere Satılan her türlü ürünün gramajı, fiyat ve irsaliye karşılaştırması, tüketim tarihi ve diğer kurallara uygunluk konularında inceleme yapıldı.

Alışverişlerde, etiket fiyatları ile kasadaki fiyatların eşleşip eşleşmediğini karşılaştıran İlçe zabıta ekipleri tarafından etiket ve irsaliyelerde tespit edilen fiyat farklılıkları hakkında rapor tutularak, Ticaret Bakanlığının ilgili birimlerine gönderildi.

İlçe genelinde denetimlerin devam edeceğini belirten Pasinler  Belediye Başkanı Dölekli, “Zabıta Müdürlüğümüz tarafından yapılan denetimlerde ürünlerin üzerindeki fiyat etiketleri ile kasadaki ürünler karşılaştırılarak bir artış olup olmadığı inceleniyor. Zabıta görevlilerimiz, ürünlerin gramajı, son kullanma tarihi ve diğer kurallara uygunluğu konusunda da denetimlerini yapıyor.

 Vatandaşlarımızın hakkını korumaya yönelik olarak çalışmalarımıza devam edeceğiz. Yüksek fiyatla, fahiş fiyatlarla ürün satışlarının önüne geçmeye çalışıyoruz.” diye konuştu.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Most Popular

Belediye Başkanı Aktoprak Başkan Özmen’e iadeyi ziyarette bulundu

BELEDİYE BAŞKANI AKTOPRAK BAŞKAN ÖZMEN’E İADEYİ ZİYARETTE BULUNDU TRHABERTÜRK: Uzundere Belediye Başkanı Hilmi Aktoprak, Erzurum Şehir merkezinde faaliyet gösteren Kanaat Önderleri Derneğine iade-i ziyarette bulunarak,...

AÜ Diş Fakültesi değil sanki……market

SENİN TEDAVİNİ BEN YAPTIM AMA ARTIK YAPMAM TRHABERTÜRK: Erzurum Atatürk Üniversitesi Diş Fakültesinde 2013 yılında başlayan Diş hastası Nilüfer Ç.nin 8 yıllık diş tedavisi hüsranla...

500 kayakçı Palandöken’de yarışıyor

500 KAYAKÇI PALANDÖKEN’DE YARIŞIYOR TRHABERTÜRK: Türkiye Kayak Federasyonu tarafından düzenlenen kayak koşu eleme yarışmalarında 500 kayakçı en iyi olmak için yarışıyor. Erzurum Palandöken Kandilli Kayak Tesislerinde...

Erzurum’da imanlı ve Kuranlı nesil yetişiyor

ERZURUM’DA İMANLI VE KURANLI NESİL YETİŞİYOR TRHABERTÜRK: Diyanet İşleri Başkanlığınca hazırlanan müfredat doğrultusunda, Erzurum İl Müftülünce  hazırlanan materyaller eşliğinde İl merkezinde  500 öğrenci Kuran kurslarında...