BAŞKAN VAHİT BİNGÖL, ERZURUM’DA ATILIMI BAŞLATTI

362

Ak Parti”de Dış işleri ve Ekonomiden sorumlu bakanlık yapmış olan 9 Mart 2020’de , Ankara’nın Çankaya ilçesi Mustafa Kemal Mahallesindeki dijital altyapısı tamamlanmış genel merkezde, 7 Temmuz 2020’de İnternet üzerinden yapılan canlı yayınla açılan Demokrasi ve Atılım Partisi Genel Başkanı Ali Babacan,17 Ekim’de Erzurum’da Arzen Park’da halkın büyük ilgi gösterdiği 1. İl Kongresine katılmış ve yapılan kongrede,Eski Anavatan Partisi  İl Başkanı Vahit Bingöl’ün DEVA partisi il başkanı olarak seçilmişti.

Genel Başkan Ali Babacanın ,Erzurum Ziyaretinde kendisini yalnız bırakmayan Erzurum İlçe halkına teşekkürü bir borç bilen Başkan Bingöl, iadeyi ziyaret turlarına ilk olarak Karayazı ve Karaçoban ile başladı.

Erzurum’da Pastırma sıcaklarının yaşandığı Ekim ayında ilk ziyaretini gerçekleştiren Bingöl, Havalar soğumadan ilçelerimizi tek tek ziyaret edip ,Halkın Partilerinden beklentilerinin nelen olduğunu öğrenip hazırlayacakları bilgi notlarını Genel Başkan babacan’a sunacaklarını söyledi.

Başkan Vahit Bingöl,Erzurum’u ekonomik sorunlarına özellikle esnafın,Çiftçinin,zor bela geçinmeye çalışan asgari ücretlilerin dertlerine deva olmak ,ilaç olmak için çalışmalara hızlı bir şekilde başladıklarını söyledi.

Gezilerinin ilk durağı olan Karayazı ve Karaçoban ziyaretlerinde İl Teşkilat Mensupları ile esnaf ve çiftçilerin sorunların dinleyen Bingöl,İlçenin uzun süredir ihmal edildiğini ilçe halkının sorunlarının büyük olduğunu fakat çözümsüz hiç bir şeyin olmayacağını el birliği ve gönül birliği ile bu sorunları bir bir üstesinden geleceğiz dedi.

Başkan Bingöl ile Karaçoban’da,Bir telefon bayisinde karşılaşan  vatandaş, Banka kredilerinin faizinin  çok yüksek olduğunu bankalara gidemediklerini doların yükselişine neden dur diyemediklerini çok mağdur durumda olduklarını söyleyerek çözümü başkalarında arayacaklarını söyledi.

Ve yine Karaçoban’da küçük bir bakkal türü işyerine giren Bingöl,Esnafa dükkan sahibine işlerin nasıl diye sorduğunda:-Vallahi perişanız siftah ettiğim yok çok zor durumdayız dedi.Başkan Bingöl konuyla ilgili vatandaşa,evet bir çıkış kapısı şart ALLAH kul isterse çıkış kapısını NASİP EDER kuluna,Gayret kulundan takdir ALLAH’dan umut edeceksiniz umudunuzu yitirmeyeceksiniz biz sizin yanınızdayız dedi.

Vatandaş evet başkanım umudumuz sizsiniz artık dedi.Başkan Vahit Bingöl, Gezilerinde kendilerini yalnız bırakmayan ve gösterdikleri yakın ilgiden çok memnun olduklarını söyleyerek,artık bundan sonra halkımızla hep beraber olacağız çünkü vatandaşlarımızın teveccühü bize karşı bu sıcaklıkları bizim kendilerinin sorunları çözme yolunda azmimizi kat kat artırıyor dedi.

Kendisini Erzurum halkının çok iyi tanıdığını, Erzurum  şehrinin sorunlarını geçmiş yıllarda çözme uğraşımı mızı çok iyi bilen halkımızın, her zaman yanında olup, gösterdikleri bu can dan samimiyetlerine layık olmaya çalışacağız dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz