Perşembe, Temmuz 29, 2021
Ana Sayfa Gündem BaşkanUzundemir:“5 yılda yapmayı planladığımızı 2 yılda yakaladık”

BaşkanUzundemir:“5 yılda yapmayı planladığımızı 2 yılda yakaladık”

Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir:

“5 yılda yapmayı planladığımızı 2 yılda yakaladık”

Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir, göreve geldiklerinde 5 yıl içerisinde yapmayı planladıkları birçok çalışmayı tüm ekonomik zorluklara rağmen 2 yıl içerisinde gerçekleştirdiklerini söyledi.

2 yıl önce seçimlere 35 gün kala Cumhur İttifakı adayı olarak girdiğini, dolayısıyla proje açıklamaya zamanı olmadığını ifade eden Belediye Başkanı Alim Uzundemir, “Ortaca’da yaşayan birisi olarak ilçemizin sorunlarını ve sıkıntılarını bilen biriydim.

Göreve seçildim, hiçbir proje açıklamamış olmama rağmen çalışmalar için kolları sıvadık. Her türlü ekonomik zorluklara rağmen hayal etmediğimiz bir noktaya getirdik. Bugün geldiğimiz nokta bize göre yeterli değil ama önemli yol aldık. Vatandaşlarımızın hizmet aldığı noktalarda yaşadığı aksaklıkların aslında yerinde çözülebileceğini tespit ettik. Halkın ulaşabileceği bir belediye ile, halkına hizmet etmeyi önceliği olan bir belediye hedefindeyiz” dedi.

Vatandaşlardan gelen istekler doğrultusunda çalışma önceliği belirlediklerini anlatan Alim Uzundemir, “İlçemiz genelinde en yoğun talep mevcut yolların bakımı ve imar planında olmasına rağmen açılmayan yollardı. Göreve geldiğimizde 5 yıl içerisinde yapmayı hedeflediğimiz 500 bin metrekare parke yol ve kaldırım çalışmaları hedefimize neredeyse 2 yılda ulaştık. Ana yollardan başlamayı planladığımız çalışmaları ara yolları da kattık.

Şu ana kadar planlanan 350 bin metrekarenin üzerinde parke ve 15 kilometrenin üzerinde asfalt, stabilize yol çalışması. Örnek vermek gerekirse 2018 yılındaki verilere göre 1 yılda döşenen parke miktarı 9 bin metrekare. Göreve geldiğimiz 2019’dan bu yana projelendirdiğimiz parke yol çalışması bunun 37-38 katı” diye konuştu.

İlçenin diğer sorunlarından birinin de trafik ve park sorunu olduğunu kaydeden Alim Uzundemir, “Fevzi Paşa caddesi Ortaca’nın Atatürk Bulvarı üzerindeki trafik sıkışıklığını azaltacak diye düşünüyoruz. Fevzi Paşa caddesindeki çalışmalar başladık ve kısa sürede tamamlamayı planlıyoruz. Giysi pazaryeri ve Suat park olarak bilinen Cumhuriyet parkında yapacağımız yeni düzenlemeyle altında otopark olan yeni bir proje hazırlıyoruz” ifadelerini kullandı.

İlçede yapılan spor tesisleri ve parklara da değinen Alim Uzundemir, “Gençlere yapılan yatırım geleceğe yapılan yatırımdır diyerek ilçemize kazandırdığımız içerisinde birçok sportif aktivitenin yapılacağı yarı olimpik yüzme havuzu tamamlanmak üzere. Akıncı mahallesine yapılan halı saha gençlerimize hizmet vermeye başladı. Mahallelerde yer alan çocuk oyun parklarının bazılarını yeniledik ve çocukların rahatlıkla top oynayabilecekleri mini futbol sahaları da oyun parklarının içerisinde yer alacak.

İlk projeler bazı çocuk parklarında yapılmaya başlandı. Gençlik ve Spor Bakanımız ile yaptığımız görüşmeler neticesinde ilçemize gençlik merkezi ve yeni tenis kortları için projelerimiz kabul edildi. Kısa sürede çalışmalara başlayarak hizmete sunacağız” dedi.

Alim Uzundemir, Dalyan sahil bandı projesinin 3-4 etapta yapılacağını, ilk etap projesi olan Dalyan Sağlık Ocağı önünden, Zabıta noktasına kadar olan bölümünün birinci etap olarak planlandığını çalışmalara başlanacağını söyledi. Sarıgerme’deki belediye tesislerindeki hedefin ise SARÇED plajı model alınarak çalışma yapıldığını, yaz sezonunda hizmet vermeye başlayacağını, Sarıgerme mahallesindeki 60 dönüm arazinin ise millet bahçesi olarak planlandığını dile getirdi.

Uzundemir, pandemi döneminde maske ve dezenfekte konusunda, kurumlara, vatandaşlara ve esnaflara destek olduklarını, belediyenin kiracısı olan işletmelerde tamamen kapatılmış olanlardan  kira almadıklarını, açık olan işletmelerden ise yüzde 50 oranında kira almayarak belediyenin imkanları ölçüsünde destek olduklarını, ihtiyaç sahibi vatandaşlara gıda ve yakacak yardımında bulunduklarını kaydetti.

Most Popular

Manavgat Yangını kontrol altına alındı ama…..Korkunç görüntüler var

KORKUNÇ GÖRÜNTÜLER VAR 4 farklı noktada çıkan Manavgat yangını kontrol altına alındı! Korkunç görüntüler var. TRHABERTÜRK: 28 Temmuz öğle saatlerinde Türkiye’mizin Turizm cenneti Antalya Manavgat ilçesinde 4...

SBK toplantısı sonrası açıklama yapıldı.Erzurum’da yükselişe geçti

ERZURUM’DA VAKA SAYILARINDA ARTIŞ KORKUTUYOR TRHABERTÜRK: Normalleşme sürecinin ardından Erzurum’da da pozitif vakalarda, günlük artışta vaka sayısı 99’a yükseldi. Corana Virüs ile mücadele kapsamında alınan...

Bingöl’de 4.30  büyüklüğünde deprem meydana geldi

BİNGÖL’DE 4,30 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM MEYDANA GELDİ TRHABERTÜRK: AFAD'dan  yapılan deprem açıklamasında, 28.07.2021 tarihinde saat: 15.27’de ,4.30 Büyüklüğünde merkez üssü  Bingöl'de deprem meydana geldiği bildirildi.  

Jak Çıkarttı

JAK ÇIKARTTI TRHABERTÜRK: Jandarma Komando Özel Asayiş Komutanlığı (JÖAK) emrinde görevli Jandarma Arama Kurtarma (JAK)birlikleri , Rize ve Artvin’de meydana gelen sel felaketinin ardından çalışmalarına Rize...