Erzurum’da Pir Ali Baba tarafından başlatılan 1001 hatim geleneği 15 Ocak 2021 Cuma günü Ulu cami’de okunan dualarla bitirildi.

Erzurum’da bulunan camilerde ve Tv ekranları başında toplanan Yaşlısı genci binlerce Müslüman 500 yıllık binbir hatim geleneği dua programında ellerini semaya açarak dua etti.

Yüzyıllar önce  başlatılan bin bir hatim geleneğine  ,18 Aralık 2020 de başlatılarak hatim indirmesi 15 Ocak 2021 de 136 bin 890 kuranı kerim hatmi yapılarak  bitirildi.

Bin bir hatim her yıl olduğu gibi Erzurum Ulu camide yapılan Dua merasimine , Diyanet İşleri Başkanlığından Doç. Dr. Fatih Kurt, İstanbul Ayasofya Cami İmam Hatibi Bünyamin Topçuoğlu, Erzurum İl Müftüsü Şahin Yıldırım, Ulu Cami İmam Hatibi Emrullah Kaçar, Erzurum İl Müftülüğü İlahi Grubu, Elazığ İl Müftüsü Selami Aydın, Erzurum Yakutiye Müftüsü Selim Şahin ve Erzurum’dan ve çevre illerden gelen vatandaşlar katıldı.

Binlerce Erzurumlunun evlerinde ,İmam hatip öğrencilerininde  katıldığı bin bir hatim geleneğinde okunan 136 bin 890 Kuran-ı Kerim hatmi şerifleri yurdun her yerinde okunan bin bir hatim duasına katılan Müslümanları çok sevindirdi.

Ayrıca bugün erkeklerin camilerde katıldığı Bin bir hatim  Dua merasimi, 18 Ocak Pazartesi günü Ulu Cami’de saat 10.00-11 arasında kadınlar için tekrarlanacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz